Kreşte Öğrencilerini Soyup Fotoğraflarını Çekti !

İstanbul Fulya’da bulunan P.G. Bakımevi’nde yaşları 3 ile 7 arasında değişen bir grup çocuğun, sınıf öğretmeni Yasemin A.’nın cinsel istismarına, darp tehdidine maruz kaldıkları ve yanlarında soyunup göğüsleriyle oynamalarına izin verdiği iddia edildi. Öğretmen hakkında hazırlanan iddianamede 38.5 yıldan 50 yıla kadar hapis istendi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Yasemin A. “Ben üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

 ‘TUVALETİNİ YAPIP YAPMADIĞINI KONTROL ETTİM’ DEDİ

3 yaşındaki mağdurun cinsel istismara uğradığına yönelik delil olarak izlenilen görüntüler üzerine Yasemin A., “Ben çocuğun tuvaletini yapıp yapmadığını kontrol ettim” savunmasını yaptı. Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

Yasemin A. çocukların özel bölgelerine dokunduğu, yanlarında soyunup göğüsleriyle oynamalarına izin verdiğine dair gizli kamera görüntüleriyle suçlanıyordu.

Çocuklarda cinsel istismar belirtilerinden öncelikli olanı çocuğun kişiliğindeki veya karakterindeki değişikliklerdir. Çocuk daha önceden göstermediği bazı özellikler göstermeye başlayabilir. Örneğin çocuğunuz kaygılı, kendine güvensiz veya mutsuz olabilir. Normalde kendine güvenli olan çocuklar anne babalarından ayrılmamaya başlayabilirler veya içlerine kapanabilirler. Bazı cinsel istismar kurbanları ise özgüven problemleri yaşarlar ve yaşıtları arasından arkadaş edinmede zorluk çekerler. Bu nedenle çocuklarımızın davranışlarında gözlemlediğimiz değişikliklerin nedenlerini araştırmalıyız.

Kaynak: Hürriyet Haber

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja