Koronavirüse Yaklaştığınızı Uyaran Uygulama Çıktı!

Bakanlığı, ile ilgili vatandaşları uyaran “Hayat Eve Sığar” uygulamasını yayınladı. Uygulama yoğun riskli bölgelere yaklaştığınızda sizi uyarıyor. Sağlık Bakanlığının Covid-19 ile ilgili uygulamasını indirerek riskli bölgeleri ve yakında ki vakaları görebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıda ki linke tıklayın.

Hayat Eve Sığar Uygulaması
Hayat Eve Sığar Uygulaması

“Hayat Eve Sığar Uygulaması”

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni ü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, niteliğindedir. Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, zincirleri, ve duraklar temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz. Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulamasını İndir

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.