Koronavirüs Dolandırıcıları Türedi!

Koronavirüs Dolandırıcılarına Dikkat! Emniyet Genel Müdürlüğü “Koronavirüs Dolandırıcılığına” Karşı Uyardı!

Dikkat! koronavirüs dolandırcılarına kanmayın. Koronavirüs taraması için Sağlık ’ndan geldiklerini söyleyerek, dolandırıcılık ve hırsızlık yapıldığı iddia edildi. Gelen şikayetler üzerine Emniyet Genel Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. 

Korovavirüs Dolandırıcılığı
Korovavirüs Dolandırıcılığı

EGM ’dan Uyardı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı;

 “ Risk Taramasıö Alo 184’ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine -155-156’den vermelerini bekliyoruz”

EGM

Sağlık Bakanı Uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Sağlık , Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım!” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığının Böyle Bir Çalışması Yok!

Güngören Kaymakamlığı da, Sağlık Bakanlığının böyle bir çalışmasının olmadığı ve vatandaşların bu kişilere itimat etmemeleri uyarısında bulundu. Güngören Kaymakamlığı’nın Twitter hesabından yapılan şöyle: 

“Halkımızın dikkatine! Koronavirüs taraması yapma bahanesiyle geldiklerini söyleyen kişilerin evinize gelmesi durumunda bu kişilere itimat etmeyiniz, Sağlık Bakanlığının böyle bir çalışması bulunmamakta olup, dolandırıcılık, hırsızlık amaçlıdır.”

Güngören Kaymakamlığı

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.