Koray Aydın: Mehmet Özhaseki Ülkücü Düşmanıdır.

Koray Aydın’dan Sert Açıklamalar: “ Ülkücü Düşmanıdır”.

Türkiyem ’de her akşam yayınlanan Muharrem Soğuksu ile Seçime Doğru programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi seçimlerine değinen Aydın, AK Parti’nin adayı Özhaseki için “Ülkücü düşmanıdır, Mansur Yavaş varken ’da hiçbir Ülkücü Özhaseki’ye oy vermeyecektir” ifadelerini kullandı.

“Özhaseki Ülkücü düşmanıdır”

seçimlerini değerlendiren Aydın, “ seçimleri bitti. Özhaseki’nin adaylığıyla beraber Mansur Yavaş makası açıyor. Mansur Yavaş’ın başka bir şey yapmasına gerek yok; Özhaseki konuştukça Yavaş’ın oyları artıyor” dedi.

KORAY AYDIN TÜRKİYEM TV
KORAY AYDIN TÜRKİYEM – Muharrem Soğuksu ile Seçime Doğru

Ayrıca Özhaseki’nin “Ülkücüler 12 Eylül öncesi uluslararası güçler tarafından kullanıldı” sözlerine sert karşılık verdi ve “Ankara’da Mansur Yavaş varken Ülkücüler Özhaseki’ye oy vermez. Özhaseki Ülkücü düşmanıdır. Sarf ettiği sözlerden dolayı Ülkücülerden özür dilemelidir. Biz ülke için mücadele ettik. Kendi irademizle, şeref ve haysiyetimizle, bu ülkenin geleceğine olan aşkımızla mücadele ettik. Kimsenin piyonu olmadık. Kendisi bir yerlerin piyonu olduysa bilemem. Aklını başına al” dedi.

Beka Sorunu Söylemine Sert Çıktı

“Beka meselesi ’nin sorunlarının üstüne örtülen şaldır”
Koray Aydın iktidarın dile getirdiği beka meselesini “’nin gerçek sorunlarının üstüne örtülen bir şal” olarak tabir etti. Bu meselenin mizahlık bir durum olduğunu da ifade eden Aydın, “Geldiğimiz köken itibariyle, bir ülkücü olarak söylüyorum; ülkemiz sıkıntıda ve darda olursa ülkenin bekasıyla ilgili risk almada en önde bizi görürsünüz. Biz bu ülke için canını vermekten korkmayan insanları temsil ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“teke tek kalsak bana ‘şerefsiz’ dese de ben göstereyim ona bunun ne demek olduğunu”

’ın Millet İttifakı’na yönelik “zillet, illet” sözlerine karşılık olarak Koray Aydın “Bir Cumhurbaşkanı milletin yarısına ‘aşağılık, şerefsiz’ diyebilir mi? Arkasında 3 bin koruma olmasa, teke tek kalsak bana ‘şerefsiz’ dese de ben göstereyim ona bunun ne demek olduğunu” sözlerini kaydetti. Koray Aydın AK Parti ve seçmenlerine seslenerek “Görmüyor musunuz ülkenin geldiği hali? Artık ülkemizde nefes alamaz hale geldik. Bir adam devletin sopasını kafamızda kılıç gibi sallayarak milyonlarca insanı baskı altına alıyor. Nereye kadar gidecek bu üzerimizdeki baskı ve zulüm düzeni? Bu iktidara yerel seçimlerde ders verilmeli” dedi. Aydın ayrıca ’ın ve Bahçeli’nin de bir beka problemi olmadığını ifade etti. Aydın bir beka problemi varsa bunun ülkeyi 17 yıldır yönetenlere ait olduğunu belirtti.

“Erdoğan devlette Ülkücü kıyımı yaptı”

Koray Aydın “Erdoğan bize demediğini bırakmadı. Bize ‘hayvan, Fatiha bilmez’ dedi. Devlet dairelerinde bir tane şef düzeyinde bile Ülkücü bırakmadı. Erdoğan tam bir Ülkücü kıyımı yapmıştır. Devlete kendi yandaşlarını ve FETÖ’cüleri dolduran Erdoğan’a ‘yeter artık’ demek ülkesini seven herkes için bir vatan görevidir” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin içinde bulunduğu krizi değerlendiren Aydın, ülkenin 2000’deki krizle aynı şartlarda bulunduğunu belirterek “Türkiye 17 yılda bir arpa boyu yol almadı” dedi.  Koray Aydın seçim güvenliğine dair yaptığı değerlendirmede seçim gecesi bir hileye müsaade edilmeyeceğini eğer YSK’da bir karar alınırsa bunun ülkeyi kaosa götüreceğini, bu tür durumlara tahammülü kalmamış milyonların olduğunu belirtti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.