Kocaeli’de 4 Kişinin Öldüğü Fabrika Yangınında 2 Tutuklama

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde tekstil ve lojistik deposunda çıkan yangınla ilgili gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden fabrikanın ortağı iki kişi tutuklandı.

Çayırova mahallesindeki tekstil fabrikasında çıkan yangında 4 işçinin hayatını kaybetmesi sonrasında Gebze Başsavcılığı tarafından başlatılan kapsamında fabrika sahibi Fatih A., yanan binada bulunan bir başka firma sahibi Mahmut G. ile yabancı işçilerin temin edilmesini sağlayan Mahmoud A. ve Fırat A. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şahıs Gebze Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyede sorguları gece saatlerine kadar süren 4 şüpheliden tekstil fabrikasının sahibi Fatih A. ve yanan binada bulunan firmanın sahibi Mahmut G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yabancı uyruklu işçilerin temin edilmesini sağlayan Mahmoud A. ve Fırat A. da adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. 

Öte yandan, adliyedeki işlemler sırasında firma avukatının hakkında sabotaj olma olasılığı üzerinde durduklarını, Ramazan ayı içinde fabrikada yaptıkları tatbikatında sistemlerinin çalıştığını söylediği öğrenildi. Firma avukatı adliyedeki işlemler sırasında sabotaj olasılığına karşı çevredeki mobese ve kameralarının incelenmesini talep ettiği öğrenildi. 

Yangında yanarak hayatını kaybeden işçilerin Kurumuna gönderilen cesetleri üzerinde ise kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.