KKTC’de Koronavirüs Korkusu!

Kuzey Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde bir hasta ü şüphesiyle Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

KKTC’de Koronavirüs Şüphesi!

KKTC Bakanlığı yetkilileri, önlem amaçlı 74 yaşındaki G.E’nin hastanede gözlem altına alındığını belirtti. Bakanlık yetkilileri, hasta ile ilgili testlerin ’ye gönderileceğini sonrasında bir yapılacağını kaydetti. G.E’nin, doktorlara Dubai’ye tatile gittiğinde Çinli turistlerle aynı ortamları paylaştığını söylediği öğrenildi.

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu Açıklama Yaptı!

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu, hastanın dün acile geldiğini belirterek, “Dün acilden evine gitmiş. Ama bu sabah yeniden gelince, ‘koronavirüs’ şüphesi nedeniyle hastayı Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne sevk ettik” dedi. 

Hastanın 74 yaşında olduğunu ifade eden Kalfaoğlu, “Hastamız Dubai’de Çinlilerin de olduğu bir tura katılmış. Buradan döndükten sonra rahatsızlanmış” dedi.

Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, “Hastanın gözlem altına alındığını, araştırmaların sürdüğünü” belirtti.

Karantinaya Alındı!

74 yaşındaki G.E’nin, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde oluşturulan karantina odasına konulduğu öğrenildi.

KKTC Bakanlığı’nın da konuyla ilgili açıklama yapacağı kaydedildi.

KKTC Bakanı Açıklama Yaptı

KKTC Bakanı Ali Pilli, ‘koronavirüs’ nedeniyle gözlem altına alınan hasta ile ilgili açıklama yaptı. 

Doktorların ilk aşamada hastaya zatürre teşhisi koyduğunu söyleyen Pilli, hastanın Dubai’de tatildeyken koronavirüs taşıma riski olan Çinli turistlerle aynı ortamda bulunmuş olabileceğinden tedbir amacıyla Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alındığını kaydetti.

Pilli, hastadan alınacak örneklerin kesin teşhis için Türkiye’ye gönderileceğini ifade etti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.