Kimya Öğrencisi Siyanürle Ailesini Zehirledi. Anne ve Babası Öldü

Kimya Öğrencisi Mahmut Can Kalkan, Anne ve Babasını 16 ve 4 Yaşında ki Kardeşlerini Zehirledi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrencisi 21 yaşında ki Mahmut Can Kalkan, İnternet üzerinden sipariş ettiği Potasyum Siyanür ile bir karışım hazırlayıp ailesine size yaptım diyerek içirdi.

Mahmut Can Kalkan - İzmir - Kimya Bölümü Öğrencisi - Siyanür Zehirleme
Mahmut Can Kalkan – İzmir – Öğrencisi – Siyanür Zehirleme

Mahmut Can Kalkan : “yeni bir yaptım bir tadın”

21 Yaşında ki İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü Öğrencisi Mahmut Can Kalkan, İzmir’in Bayraklı İlçesinde 14 Mayıs 2019’da saat 22:30 civarında hazırladığı siyanürlü içeceği önce annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan’a “değişik bir şerbet yaptım bir tadın” diyerek içirdi. Daha sonra Mahmut Can Kalkan, 16 yaşındaki kardeşi Mehmet Taha’ya da içirmek istedi.

mahmut can kalkan ailesi izmir siyanür zehirlenme
mahmut can kalkan ailesi izmir siyanür zehirlenme

Fakat kardeşi, anne ve babasının fenalaştığını görünce kabul etmedi. Mahmut Can Kalkan bu kez de sıvıyı kardeşi Emir Can’a (10) içirmek istedi. Ancak Emri Can reddetti. Emir Can direnirken, iddiaya göre bardak devrildi ve sıvı üzerlerine döküldü. Anne Fatma Kalkan bu sırada komşularından telefonla yardım istedi.

Anne Fatma Kalkan Komşularından Yardım İstedi

Anne Fatma Kalkan, can havliyle komşularından yardım isterken eve gelen komşuları keskin kokuyu fark edince ve ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine adrese, ve ekiplerinin yanı sıra ve ekipleri sevk edildi. 5 kişilik aile zehirlenme sonucu ambulanslarla hastanelere kaldırılırken, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Fatma Kalkan, doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamazken, Siyanürden etkilenen kardeşler Mehmet Taha ve Emir Can Kalkan, Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

siyanürle ailesini zehirledi izmir bayraklı
siyanürle ailesini zehirledi izmir bayraklı

Mahmut Can Kalkan, tedavisinin ardından polislerce gözaltına alınırken, Mahmut Can Kalkan’ın son zamanlarda internet üzerinden ticaret yaptığı ve bu süreçte para kaybı yaşadığı için psikolojisinin bozulduğu ayrıca kimya bölümü öğrencisi olmasından dolayı evde de zaman zaman deneyler yaptığı öğrenildi.

Mehmet Taha ve Emir Can Kalkan Kurtuldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel, Emir Can Kalkan’ın vücudunda siyanür içeren maddeye rastlanmadığını ve kendisini taburcu ettiklerini söyledi. ’ın ise karışımı abisinin zorlamasıyla içtiğini söylemesinin ardından hemen tedavisine başladıklarını vurgulayan Göksel, “İlk acil serviste yapıldı ardından yoğun bakım servisine aldık. Çocuğun hayati tehlikesi yok” en kısa zamanda taburcu edilecek dendi.

ailesini siyanürle zehirledi
Mahmut Can Kalkan – ailesini siyanürle zehirledi

Uzun Sorgu Sonucunda Mahmut Can Kalkan İtiraf Etti

Sorguda suçunu itiraf eden Mehmet Can Kalkan evde içilen şerbete siyanür katarak anne ve babasını nasıl zehirlediğini anlattı. Kalkan, internet üzerinden ticaretle uğraştığını, son zamanlarda ekonomik olarak zora girdiğini, buna bağlı olarak da psikolojisinin bozulduğu öne sürdü.

Anne ve Babası Öldü Kardeşleri Kurtuldu

Ailesiyle sorunlar yaşayan Mahmut Can Kalkan, internetten siparişle aldığı siyanürü ailesine “şerbet” diye içirirken zehirlenme nedeniyle anne ve babası hayatını kaybetti, 16 ve 5 yaşında ki iki kardeşi ve kendisi hastaneye kaldırıldı.

Cenazeler ’a Götürülecek

İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemeler sonrası ölen anne ve babanın cenazeleri ’a götürülecek. Olay ile ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.