Kılıçdaroğlu’nu Konuşturmadılar ! Sizce Neden ?

TBMM’de gece yapılacak programda değişiklik yapıldı. Protokol konuşmaları programdan çıkarıldı. Sadece Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanı konuşacak.

Kılıçdaroğlu Konuşturulmadı

KILIÇDAROĞLU TÖRENE KATILMAYACAK

lideri gece anmadaki konuşma bölümü kaldırıldığı için Meclis’teki törene katılmama kararı aldı.

Söz konusu karara gerekçe olarak protokol konuşmalarının etkinlik programından çıkarılması gösterildi.

Başbakan , ’nin anma programına katılmama kararına ilişkin olarak “’nin kendi kararı, ne diyelim. Günde 5 defa karar değiştiriyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

PROGRAM ŞU ŞEKİLDEYDİ:

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri Gece Programı’ başlığını taşıyan programa göre 1. Meclis binası önünden gece başlayacak yürüyüş, TBMM Tören Alanı’nda son bulacak. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Ahmet Hamdi Akseki Camisi İmamı Ali Tel tarafından Kuranı Kerim ve dua okunacak.

GRUP BAŞKANLARI KONUŞACAK

Programda, ‘Protokol Konuşmaları’ başlığı altında isimlendirme yapılmadan, genel bir “TBMM’de grubu bulunan ve temsil edilen siyasi parti grup başkanları” ifadesinin yer alması dikkati çekti.

Başbakan , TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Lideri ’ın konuşmalarının ardından program, 04.50’de Saray’daki camide sabah namazıyla devam edecek.”

Kaynak: Birgün

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja