Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ”Amiraller CHP’li” Sözlerine Yanıt

Kılıçdaroğlu’ndan ’ın “Amiraller ’li” iddiasına yanıt: Darbecinin kardeşini büyükelçi yapmadın mı?

CHP lideri , Erdoğan’ın ve iktidara yakın medyanın, Montrö bildirisine imza atan amirallerin akrabalarının CHP’li olduğuna dair iddiasına yanıt vererek, “251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve iktidara yakın medyanın, Montrö bildirisine imza atan emekli amillerin akrabalarının CHP’li olduğuna dair iddiasına, hesabından yayınladığı bir video ile yanıt verdi.

Fethullahçı yapının 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde rol alan Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli’nin Lahey Büyükelçisi olarak atanmasına gönderme yapan CHP lideri, “Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?” dedi.

Kılıçdaroğlu, iddialara şöyle yanıt verdi:

“Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, gelinleri, damatları, görümceleri Cumhuriyet Partiliymiş. Şu zekaya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan, gel şehit ailelerine bir soralım bakalım, ne diyecekler?”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.