Kılıçdaroğlu:CHP’li Başkanlarla İlgili Yapılan Haberlerden Memnunuz!

Kılıçdaroğlu, ’li Başkanlar Hakkında Çıkan Haberlerden Memnunuz!

’li başkanlarla ilgili yapılan haberlerden memnuniyet duyduğunu söyleyen Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bizim gösterdiğimiz duyarlılığı, bağımsız medyanın gösterdiği duyarlılığı göstermiyor” dedi.

KILIÇDAROĞLU CHP TORPİL AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı , CHP’li belediye başkanları tarafından yapılan ve tepkilere neden olan atamalarla ilgili Sözcü yazarı Deniz Zeyrek‘e konuştu.

“Havuz medyasının bizim başkanların bu tutumlarını haber yapmalarından çok memnunuz. Kamu adını denetim yapıyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“CHP’li belediyelerden verilen örneklerin hiçbiri etik değil, hepsi düzeltilir. Bundan sonra bu tür uygulamalar olmayacak. Ancak burada iki şey var. İlki bizim gösterdiğimiz duyarlılığı, bağımsız medyanın gösterdiği duyarlılığı havuz medyasının göstermemesi. Aynı şeyi yapan 50-60 ’li belediye başkanı var. Cumhurbaşkanı ülkenin hazinesini, hazineyi bilmeyen damadına emanet etmiştir. Onlar sadece CHP’li belediyeleri haber yapıyorlar. Ahlaksa herkes için geçerli bir kavramdır. Kul hakkı yememekse herkes için geçerlidir. Rahatsız olduğumuz şey, bu denetimi tek taraflı yapmalarıdır.”

“Bizim de bir siyasi ahlak teklifimiz var.”

Her meslekte olan etik kuralların, bir tek siyasette bulunmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a açık ve net çağrı bir yaptığını söyledi.

Ahmet Davutoğlu’nun olduğu dönemde TBMM’ye sunulan Etiği Tasarısı’nın Cumhurbaşkanı Tayyip  Erdoğan tarafından geri çekildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Bizim de bir siyasi ahlak yasa teklifimiz var. TBMM açıldığında hemen gündeme getirelim. İkisini de koyalım masaya, diğer partiler de tekliflerini sunsun. İlk oturumda siyasi ahlak yasasını çıkarsın. TBMM siyasetin ahlaki temeller üzerine kurulmasını istiyorsa, bu adımı atsın.’ Nepotizmden kurtulmanın yolu, kayırmacılığın, yandaşçılığın, ayrımcılığın olmadığı, eşit imkanların ve tatminkar değerlerin öne çıktığı liyakat sisteminin siyasette egemen olmasından geçiyor. TBMM Başkanı Şentop bakalım Kılıçdaroğlu’nun çağrısına ne yanıt verecek.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.