Kerpiç Ev Çöktü! Babaanne ve İki Torunu Öldü!

Konya’da Kerpiç Ev Çöktü! Faciada 2 1 Kişi Öldü

Konya’nın Karatay ilçesinde kerpiç bir evde göçük meydana geldi. Enkaz altında kalan 3 kişi yaşamını yitirdi.

Konya'da Kerpiç Ev Yıkıldı
Konya’da Kerpiç Ev Yıkıldı

Konya’nın Karatay ilçesinde 2 katlı kerpiç evin çökmesi sonucu enkaz altında kalan Sultan Dakım (57) ile torunları Muhammet (17) ve Bektaş Dakım (5), yaşamını yitirdi. Kuzenler Muhammet ve Bektaş Dakım’ın babaannelerini ziyarete geldikleri belirtildi. Valisi Cüneyit Orhan Toprak, binanın sabahın erken saatlerinde çöktüğünü, ancak bahçe duvarının yüksek olması nedeniyle geç fark edildiğini söyledi.

Akçeşme Mahallesi Sokak’ta 2 katlı kerpiç evin bir kısmı çöktü. Evin birinci katında oturan Sultan Dakım ile kızı ve oğlunun çocukları Muhammet Dakım ve Bektaş Dakım, enkaz altında kaldı. Sabah evin çöktüğünü fark eden komşuları, ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine adrese itfaiye, AFAD, polis ve ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yoğun çabası sonucu babaanne ve torunlarının cesetlerine ulaşıldı. 3 kişinin cansız bedenleri, otopsi için Numune Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Enkaz altında kalan bir yavru köpek ise kurtarıldı.

Vali’den

Valisi Cüneyit Orhan Toprak yaptığı açıklamada Buradaki etkilenecek risk altındaki binaları gerekirse boşaltacağız. Bu binalar çok eski binalar. Toprak yığma olduğu için taşıyıcı ahşap aksam dediğimiz yapılar dayanıklılığını kaybediyor. Yağışla zaman içerisinde çözülme olabiliyor. Eski olmasından kaynaklandığını tahmin ediyoruz. Yığma bir bina. Çevredeki binalarda risk altında olanları hemen boşaltma yoluna gideceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.