Kendi Yılbaşı Ağacınızı Yapın! Farklı Yılbaşı Ağaçları…

Kendi Yılbaşı Ağacınızı Yapın Üstelik Diğerlerinden Çok Farklı Bir Biçimde…

2020 yılına girmemize sadece günler kaldı. Yeni yıla yaklaşırken, yılbaşı gecesi için evlerini süslemek isteyen sizler için için sadece plastik ve normal ağaçlardan yılbaşı ağacı yapılmadığını ve kendinizin de yılbaşı ağacı yapabileceğinizi göstermek için bu yazıyı hazırladık. Odundan, boyadan, kitaplardan, yastıklardan, yılbaşı süslerinden hatta iplerden bile yılbaşı ağacınızı yapabilirsiniz. İşte Farklı yılbaşı ağacı tasarımları ve modelleri…

Çıkartma ve Odun Parçaları ile Yılbaşı Ağacı

İşte Aşternatif sıradan olmayan farklı yılbaşı ağaçları tasarımları ve kendinizin rahatça yapabileceği yılbaşı ağacı modelleri… Evinizde kendi yılbaşı ağacınızı yapabilirsiniz.

İşte Farklı Yılbaşı Ağaçları Tasarımları…

1-) Kitaplar ve DVD’ler ile Yılbaşı Ağacı Yapmak

Kitap okumayı ve film izlemeyi çok sevenler için, tam da sizi yansıtacak, sadece  ve DVD kutularından oluşan bir Yılbaşı ağacı konsepti nasıl fikir ama?

Görselin sağında bulunan ve gümüş renkli çerçevenin içinde rengarenk ve ışıl ışıl parıldayan yılbaşı süsleriyle, çam ağacı formunda hazırlanan ağaç tam benlik. Bunu hazırlasam, 365 gün duvarımda dursun isterim, kaldırmaya kıyamam valla. Şeffaf sicim iplerle çerçevenin üstünden sarkıtarak yapabileceğiniz gibi, bir platforma hepsini silikonla yapıştırarak da bu görüntüye kavuşabilirsiniz.

2-) Ağaç Dalları ile Yılbaşı Ağacı

En etkilendiğim bir diğer duvar süsü de üstte solda yer alan yılbaşı ağacı alternatifi oldu.  Mevcut süslerinize ilaveten tek ihtiyacınız ince ağaç dalları ve onları sabitlemek için biraz halat.

3-) Ansiklopediler ile Yılbaşı Ağacınızı Yapın

İnternet bu kadar yaygın olmadan önce, hepimizin evleri cilt cilt ansiklopedilerle doluydu, sonra onların yerini CD’ler aldı, şimdi ise bir şeyler lazım olunca ’a sormak moda. Özellikle yeşil ciltli ansiklopedileriniz varsa, işte size ilgi çekici bir yılbaşı ağacı alternatifi. En tepesine bir yıldız ve kırmızı boncuklarla süslendiğinizde bayağı da olmuş yani bence:)

4-) Magnetler ile Yılbaşı Ağacı

Minik minik renkli objeler ve çerçevelerle duvarda veya bir boy aynasında böyle bir formu oluşturmanız mümkün. Aralarına yeni yılda yapmayı planladığınız seyahatleri temsilen, şimdiye kadar gittiğiniz yerlerden aldığınız hatıra magnetleri de serpiştirebilirsiniz.

5-) Şişe Mantarı ile Yılbaşı Ağacı

Şişe mantarı biriktirmeyi sevenler için, işte mini bir çam ağacı önerisi. ister fırça yardımıyla, ister gazlı kalemlerle gönlünüzce renklendirebilmeniz mümkün.

6-) Minderler ile Yılbaşı Ağacı

Farklı boyutta kare yastıklardan kolayca bir çam ağacı basbayağı olabiliyormuş. Arzu ederseniz, çengelli iğnelerle süslerinizi tutturabilirsiniz. Ayrıca uygun boyutta olanları, yılbaşı zamanı geçince dekoratif minderler olarak da kullanabilirsiniz belki.

7-) Sevimli Objeler ile Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı renklerine ithafen kırmızı ve yeşil ağırlıklı sevimli objeleri yine sicim ipleriyle duvara asabilirsiniz.

😎 Halat ile Yılbaşı Ağacı Yapımı

En çok beğendiklerimden birisi de, işte bu basit ama bir o kadar da şirinlik timsali Yılbaşı ağacı. Süslemeler haricinde tek ihtiyacınız beyaz bir halat ve onu duvara ağaç şeklinde tutturmak için kırmızı bir seloteyp. Tek kelimeyle bayıldım!

9-) Karton ve Halat ile Yılbaşı Ağacı Yapımı

Ağaç şeklinde keseceğiniz bir karton ve üzerine minik raptiyelerle tutturacağınız ip veya halatlarla istediğiniz yılbaşı kartlarınızı ve süslemelerinizi asabileceğiniz bir duvar süsü

1*-) Çıtalar ile Duvar Yılbaşı Ağacı Yapımı

Sağdaki ağaç dallarıyla hazırlanan ve çam yapraklarıyla süslenen duvar yılbaşı ağacının bir diğer versiyonu da çıtalarla hazırlanan soldaki dünya tatlısı ışıl ışıl yılbaşı ağacı alternatifi. Bunu yakın arkadaşlarımızın evinde görür görmez bayıldım.

11-) Duvar Sticker’ı ile Yılbaşı Ağacı

Böyle bir zahmete bile girmeyeyim derseniz, duvar stickerları tam size göre. Online olarak zevkinize en uyanını bulup sipariş verebilirsiniz.

12-) Metal Tel ile Yılbaşı Ağacı

Orta sertlikte bir metal tel  ve uygun uçlu penseler yardımıyla çam ağacı formu vererek ve süsleyerek siz de kolayca böyle renkli bir yılbaşı süsü hazırlayabilirsiniz. Etrafını çevreleyen boş çerçevenin üstüne illa ki minik bir fiyonk asarak sevimliliğini maksimuma çıkartmayı unutmayın.

13-) Ahşap Çerçeve ve Halatlarla Yılbaşı Ağacı

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.