Kemal Kılıçdaroğlu Yine Erdoğan’a Tazminat Ödeyecek!

’a Tazminat Ödemeye Mahkum Edildi!

28. Asliye Mahkememesi, “zorba” ve “kibir abidesi” dediği Cumhurbaşkanı Tayyip ’ı “meşru olmayan bir seçimle Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmakla”, “sivil darbe yapmakla”, “diktatör olmakla”, “tefecilere etmekle”, “’yi iliklerine kadar sömürmekle” suçlayan lideri ’nu 15 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu aleyhinde 25 Aralık 2018’de TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmalar nedeniyle 250 bin TL manevi tazminat istemiyle dava açtı. Davanın karar duruşması bugün görüldü. 28. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada söz alan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, “Ana muhalefet partisi genel başkanı sert eleştirilerde bulunmuştur. Yapmış olduğu eleştirilerin görünür gerçeklik ile uyumlu olduğunu düşünüyoruz. Dava konusu sözler eleştiri kapsamında söylenmiştir. Hakaret oluşturmaz. Siyasi eleştiri hakkını kullanmıştır” dedi. Erdoğan’ın avukatı ise davanın kabul edilmesini istedi.

Yasal Faizi İle Birlikte 15 Bin TL Ödeyecek!

Duruşmayı bitiren mahkeme yargıcı, davayı kısmen kabul ederek Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a 15 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Bu tazminata, yasal faiz de işlenecek. Kılıçdaroğlu daha öncede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a farklı nedenlerden ötürü tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja