Kavga Değil Katliam 6 Ölü 9 Yaralı

’ın Silvan ilçesinde iki aile arasında silahlı çıktı. Kavgada 2’si olmak üzere 6 kişi hayatını kaybederken 9 kişide yaralandı.

’ın Silvan ilçesine bağlı Gökçetevek mahallesinde ikamet eden Enver Tekin, henüz belirlenemeyen nedenle Keklikdere mahallesindeki Poyraz ailesine gelin verdiği kızı Gülşen Poyraz’ı kendi evine getirdi. Bunun üzerine Poyraz ailesi bireyleri, Gülşen’i geri almak için Enver Tekin’in evine geldi. Burada iki aile mensupları arasında çıkan kısa sürede silahlı kavgaya dönüşürken, aynı mahallede oturan Narin ailesi mensupları da Tekin ailesine destek için geldi.

6 Kişi Öldü 9 Kişi Yaralandı!

Çıkan kavgada Aziz (22), Halise, Gökhan (22) ve Münevver Narin ile Edip Okraş ve Süleyman Eleftoz hayatını kaybetti. Teğmen Yapıcı, Ferhat Tekin, Münevver Bağlı ile Ferhat, Felhat, Mevlüt, Cevat, Dukhan ve Mehmet Narin ise yaralandı. Yaralılar Silvan ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelerde altına alındı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken, kavgaya karıştığı belirlenen bir şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor. Cenazelerin otopsi işlemlerinin ardından ailelere teslim edileceği belirtildi.

Diyarbakır Valiliği Yaptı

Diyarbakır Valiliği ile ilgili yaptı. Yapılan ise şöyle;

“Silvan ilçesi Gökçetevek Mahallesi’nde gece saat 01.20 sıralarında akraba olan iki aile arasında ailevi bir nedenden dolayı başlayan tartışmanın silahlı kavgaya dönüştüğü belirtildi. Açıklamada, “Kavga sonucunda 1 kişi olay yerinde, 5 kişi yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede olmak üzere toplam 6 kişi hayatını kaybetmiş, yaralı olan 9 kişinin tedavilerine devam edilmektedir. Olayla ilgili Silvan Cumhuriyet Savcılığı tarafından gerekli inceleme ve soruşturmalara başlanmıştır”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.