Karakola Minibüsle Bombalı Saldırı SON DAKİKA

’da bombalı

’ın Lice İlçesi’ne 15 kilometre uzaklıktaki beton bariyerlerle çevrili Duru Jandarma Karakolu’na bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi. Beton bariyerlerle çevrili ve korunaklı karakoldaki 1 asker yaralanırken, saldırıyı düzenleyen PKK’li parçalanarak öldü.

Diyarbakır bombalı saldırı pkk
Diyarbakır bombalı

Saldırı, Diyarbakır- karayolunda bulunan ve Lice ilçesi’ne 15 kilometre uzaklıktaki Duru Jandarma Karakolu’na bugün saat 06.00 sırlarında düzenlendi. Bomba yüklü cinsi henüz açıklanmayan araçla gelen PKK’lilere ‘Dur’ ihtarında bulunuldu. bu uyarıya uymayınca ateş açıldı. Bomba yüklü karakolun güvenliği için önceden yerleştirilen beton bariyerlere çarparken, şiddetli bir patlama ile infilak etti. Teröristin intihar saldırısında duyulan şiddetli patlama sesi Lice İlçe merkezinden de duyuldu.

Daha önce de teröristlerin bir kaç saldırısına maruz kaldığı için etkili fiziki önlemlerin alındığı, çevresi beton bariyerlerle örülü karakol önündeki bomba yüklü araçlı saldırıda 1 askerin yaralandığı ifade edildi. Olay üzerine çok sayıda zırhlı bölgeye sevk edilirken, helikopter desteğinde bölgede operasyon başlatıldı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja