Kadir Şeker Davasından Yeni Gelişme!

5 Şubat’ta ’nın Selçuklu ilçesi Yeni Caddesi Piri Reis Parkı’nda Ayşe D.’ye şiddet uyguladığını gördüğü Özgür Duran’ı engellemek isteyen , çıkan arbedede Duran’ın ölümüne neden olmuştu. Şeker, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanmıştı.

Kadir Şeker Tahliye, Kadir Şeker, Özgür Duran
Tahliye, Kadir Şeker, Özgür Duran

sonunda hakkında, “kasten adam öldürme” suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, yargılamanın müebbet hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca ‘ bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları’ kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

İddianame 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken Kadir Şeker, 28 Nisan tarihinde ilk kez hakim karşısına çıktı. O dönem ü testi pozitif çıkan Şeker, duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Önceki ifadelerini tekrar eden Kadir Şeker, savunmasını ayrıntılı olarak yüzyüze yapmak istedi  ve tahliyesini talep etti. Mahkeme ’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

GÖZLER 24 HAZİRAN’DA!

Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bugün ’in tutukluluk halinin dosya üzerinden incelenmesi yapıldı. Heyet, Şeker’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

24 Haziran’da mahkeme çıkacak olan Kadir Şeker’in detaylı savunma yapması bekleniyor. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.