Kadın Polisten Kadın’a Şiddet! Böylesi Görülmedi

polisten kadına şiddet!

İzmir’de, ’nin kadına şiddet konusunda kritik önemdeki İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasını gündeme getirmesini protesto etmek için sokaklara çıkan kadınlara müdahale etti. Bir polisin göstericiye şiddet göstermesi tepkilere neden oldu.

İzmir’de, ’nin kadına şiddet konusunda kritik önemdeki İstanbul Sözleşmesinden çıkılmasını gündeme getirmesini protesto etmek için sokaklara çıkan kadınlara müdahale etti. Bir kadın polisin kadın göstericiye şiddet göstermesi tepkilere neden oldu.

Görüntülerde kadın polis, önce eldivenlerini takıyor, daha sonra ise polisler tarafından tutulan kadının saçını çekiyor. 

Kalabalığın tepkisiyle karşılaşan polisin daha sonra kadının saçını bıraktığı görülüyor.

Dün, farklı illerde eş zamanlı olarak sokaklara çıkan ve İstanbul Sözleşmesi’nin AKP tarafından feshedilmesine yönelik girişimleri protesto eden kadınlara polis müdahale etmiş ve çok sayıda gözaltı yaşanmıştı. 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ NEDİR?

Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Konseyi Sözleşmesi, bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele amacıyla, Konseyi tarafından 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açılan sözleşmedir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja