Jiletli Futbolcu Mansur Çalar Ömür Boyu Men Edildi

Böyle Olmaz! Maçta Rakiplerini Jiletledi Amedsporlu Mansur Çalar Ömür Boyu Futboldan Men Edildi.

Amedsporlu Mansur Çalar, Amedspor’un karşılaşmasında rakiplerini kesici aletle yaralamıştı. PFDK kararıyla müsabakalardan ömür boyu men cezası aldı. Amedspor ve Mansur Çalar iddiaları reddetmiş ise olayla ilgili başlatmıştı.

Jiletli Futbolcu Mansur Çalar Amedspor
Mansur Çalar Amedspor

Federasyonu Kararını Verdi Mansur Çalar’a Ömür Boyu Men Cezası

Federasyonu () Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcusu Mansur Çalar’a sürekli hak mahrumiyeti cezası vererek, 33 yaşındaki oyuncuyu futboldan men etti.

Amedspor Mansur Çalar
Amedspor Mansur Çalar

Geçtiğimiz hafta oynanan Amedspor- karşılaşmasında konuk ekibin futbolcularının jilet ile yaralandığı iddia edilirken, Amedspor oyuncularının elinde kesici ve delici bir alet olmadığını ve taraftarlarının tahrik edildiğini öne sürmüştü.

Mansur Çalar Amedspor Futboldan Ömür Boyu Men
Mansur Çalar Futboldan Ömür Boyu Men

, Sakaryasporlu futbolcuların şikayeti sonrası olay hakkında başlatmıştı.

Konuyla ilgili olarak PFDK’dan şu yapıldı;

“AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü sporcusu MANSUR ÇALAR’ın, rakip takım sporcularına yönelik saldırıları nedeniyle FDT’nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca 4 YIL MÜSABAKALARDAN MEN ve 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan bakımından FDT’NİN 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.