İzmir’de Kadın Cinayeti! Boşandığı Eşi Tarafından Boğularak Öldürüldü

İzmir’de cinayeti! Gizem Filiz, eve balkondan tırmanarak giren eski eşi tarafından boğularak öldürüldü

İzmir’in Konak ilçesinde eski eşini boğarak öldüren zanlı polise teslim oldu.

Aykut H. iki yıl önce boşandığı biri kız iki çocuğunun annesi Gizem Filiz’in (26) Konak ilçesi Cengiz Topel Mahallesi’ndeki annesinin evine balkondan tırmanarak girdi.

Evde yalnız kalan Filiz’i boğarak öldüren Aykut H, polisi arayıp ihbarında bulundu ve Boğaziçi Karakolu’na teslim oldu.

DAHA ÖNCE UZAKLAŞTIRMA KARAR ALDIRMIŞ

Genç kadının, daha önce de kendisini rahatsız ettiği için eski eşi hakkında koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdığı, iki çocuğuyla annesinin evinde kaldığı ve üniversitede eğitim gördüğü öğrenildi.

Olay esnasında torunlarıyla ’da bulunan ve olay yerine gelen Filiz’in annesi, gözyaşlarına hakim olamadı. Evin önünde toplanan komşuları da gözyaşı döktü.

Gizem Filiz’in cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

“SENİ BAŞKASINA YAR ETMEYECEĞİM”

Öte yandan, zanlının, eski eşine daha önceden “Seni başkasına yar etmeyeceğim” diyerek rahatsız ettiği iddia edildi. Gizem Filiz’i tanıyan bir mahalle sakini, “Annesinin evinde iki çocuğuyla birlikte yaşıyordu. Annesi, torunlarıyla birlikte ’ya gitmiş. Gizem de evde yalnızmış. boğularak öldürüldüğünü söyledi. Gencecik, hanımefendi bir kızdı. Eski eşi boşanmayı yediremedi kendisine. Önceden de ‘Seni başkasına yar etmeyeceğim’ diye tehdit ediyormuş. Elimizde büyüdü kızımız; çocukluğunu biliyorduk. Çocuklarını da babasına gösteriyordu, kısıtlamıyordu hiç” diye yaptı.

Kaynak: AA

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja