İYİ Parti’de İç Karışıklık Çıktı!

İYİ Parti’de Neler Oluyor ? Mehmet Salim Ensaroğlu ve Hasan Seymen Olayı

Geçtiğimiz günlerde İYİ parti siyasi işler sorumlusu olarak göreve getirilen İYİ Partili Mehmet Salim Ensaroğlu’un 2013 yılında yaptığı bir konuşma parti içinde sert tepki gördü. Abdullah Öcalan ile ilgili Salim Ensarioğlu, “Ben de Kandil değil de Abdullah Öcalan çağrıda bulunursa kitlelerin üzerinde daha etkili olur demişim. Ben söyleyince mi bir sorun oluyor” demişti. Parti içinden sert tepkilerin yöneltildiği ve bazı istifaların yaşandığı ise konusu olurken, parti içi bir karışıklık daha çıktı.

Iyi Parti – Mehmet Salim Ensaroğlu ve Hasan Seymen

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, sosyal medyada yeniden gündeme gelen bir videoda şunları söyledi;

“Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak bizde Çerkez’ler adına özellikle cumhuriyetin kuruluşundan itibaren gördüğümüz asimilasyon politikalarının sonuçlarını yaşayan insanlar olarak, birinci sınıf vatandaş olarak yaşan insanlar olabilmek, herkesin eşit hak ve özgürlüklere sahip olması, herkesin eşit şekilde kullanabilmesi adına isteklerimizi TBMM’ye bildirdik.”

Bu Konuşma Parti İçinde Yine Gerilimlere Neden Oldu.Ümit Özdağ Hasan Seymen’e Sert Tepki Gösterdi. İYİ Parti İstanbul Ümit Özdağ, Çerkeslerin asimile edildiğini iddia eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’e sert tepki göstererek, “İYİ Parti Türk milliyetçilerinin ve vatanseverlerin partisidir” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja