İYİ Parti Milletvekilime Mecliste Saldırı!

Mecliste ki Odasında Saldırıya Uğradı!

Yasin Öztürk Meclis’teki odasında saldırıya uğradı. Öztürk’ün saldırganı etkisiz hale getirdiği belirtildi. Öte yandan Öztürk, saldırıyı doğruladı.

İYİ Parti Milletvekiline Saldırı
Milletvekiline

Saldırının ardından Yeniçağ’a konuşan Öztürk’ün açıklamaları şöyle:

“Odamda böyle bir girişimde bulundular ama hiçbir sıkıntı yok. Genel Kurul’da yaptığımız bir konuşmadan kaynaklı adam o sözleri bana iade etmeye gelmiş. ’le ilgili 10 Kasım’da yapmış olduğu paylaşımı Meclis’te gündeme getirmiştim. Hakkında açılmıştı bu beyefendinin. Bunun hesabını sormaya gelmiş bana.”

Yeniçağ gazetesi, Öztürk’e saldıran ismin Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Şube Müdürü olarak çalışan Said Dağdaş olduğunu belirtti, Dağdaş’ın ’li bir milletvekilinden randevu alarak Meclis’e geldiği iddia edildi.

Haberde, Dağdaş’ın Yasin Öztürk’ün makam odasına gelip görüşmek istediğini ifade ettiği ve Öztürk’e “Sana o sözleri iade etmeye geldim” diyerek saldırı girişiminde bulunduğu aktarıldı.

Milletvekilin Paylaşımı Sonucu Görevinden Alınmıştı!

Milletvekili Yasin Öztürk, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı Şube Müdürü Said Dağdaş’ın 10 Kasım’da yaptığı bir paylaşımı Meclis gündemine taşımıştı.

“Bu ülkenin onurlu hiçbir evladı yediği kaba pislemez” diyen Öztürk, Meclis Genel Kurulu’nda “Devletin lokması boğazına dizilir inşallah” ifadelerini kullanmıştı.

Dağdaş, Öztürk’ün konuyu gündeme getirmesinin ardından Orman Genel Müdürlüğü’ndeki görevden alınmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.