İYİ Parti İBB Meclisin’de Kendi Gurubunu Kuracak

İYİ İBB Meclisi’nde ayrı grup kuruyor

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı çatısında İBB Meclisi’ne giren İYİ ’li üyeleri kendi grubunu kuruyor. Eylül ayında toplanacak İBB Meclisi’nde İYİ ayrı bir grup olarak çalışmalarına başlayacak. İYİ İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “İYİ grubu olarak İBB’de geçmiş dönem yapılan yanlış icraatları eleştirecek, bu dönem yapılacak icraatları da ve önerilerimiz ile daha rasyonel hale getireceğiz” dedi.

Yerel seçimlerin ardından yeni dönemde 312 üyesi ile çalışmalarına başlayan İBB Meclisi’nde sonrası Eylül ayında başlayacak oturumla birlikte tablo değişecek. çalışmaları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte 132 üyeden oluşan Millet İttifakı ve 180 üyesinden oluşan Cumhur İttifakı tarafından yürütülüyordu. Millet İttifakı ile İBB Meclisi’ne giren İYİ Parti kendi parti grubunu kurma kararı aldı. 11 İYİ Partili üyesi ittifaktan ayrılarak mecliste kendi parti grubu adına çalışmalarını sürdürecek. İYİ Parti’nin grubunu kurmasının ardından İBB Meclisi; 180 Cumhur İttifakı, 121 , 11 İYİ Parti’li üyesinden oluşacak.

YÖNETİM BELİRLENDİ

Ağustos ayında çalışmalarına ara veren meclisin eylül ayındaki ilk oturumunda İYİ Parti resmen kendi grubunu kurmuş olacak. İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Sancaktepe meclis üyesi İbrahim Özkan olacak. Kağıthane meclis üyesi Dr. Suat Sarı da İYİ Parti grubunun sözcülüğünü yapacak. İYİ Parti grubunun meclis üyeleri şu isimlerden oluşacak:
“İbrahim Özkan (Sancaktepe), Suat Sarı (Kağıthane), Yakup Fındık (Ümraniye), Oğuz Sarul (Ataşehir), Ali Kıdık (Küçükçekmece), Tufan Babar (Bayrampaşa), Akın Gürkan (Tuzla), Sinan Gümüş (Avcılar), Uluer Kaya (Maltepe), Vedat Taylan Yıldız (Sarıyer), Bora Kılıç (Çekmeköy)”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu

“DENGE-DENETİM MEKANİZMASI OLACAĞIZ”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, konuyla ilgili ’ye yaptığı değerlendirmede, “Millet İttifakı olarak yaptığımız işbirliği sürecinde, ’deki belediye meclisleri sonrası kendi gruplarımızı kuracağımız konusunda ile mutabık kalmıştık. İstanbul’da seçimin yenilenmesi sebebi ile kendi grubumuzu kurmayı geciktirdik. Bundan sonraki süreçte doğal olarak İYİ Parti’nin programındaki görüş ve düşüncelerimizi İBB Meclisi’ne taşımamız gerekiyor” dedi.

DENGE-DENETİM MEKANİZMASI

“Haziran ve Temmuz oturumlarında İETT bütçesi, İstanbul’un ulaşım ve trafik problemlerine çözüm önerilerimiz ile bunu halkımıza gösterdiğimizi düşünüyoruz” diyen Kavuncu, şöyle konuştu; “İYİ Parti grubu olarak İBB’de geçmiş dönem yapılan yanlış icraatları eleştirecek, bu dönem yapılacak icraatları da ve önerilerimiz ile daha rasyonel hale getireceğiz. İYİ Parti, İBB Meclisi’nde şu an bulunduğu konum itibarıyla denge-denetim mekanizmasını en iyi şekilde yerine getirecek partidir. İstanbulumuz için, İstanbullular için açıklık ve şeffaflık ilkeleri daima yol göstericimiz olacak ve sonrasında İyilerin iktidarına kapı aralayacak”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.