İYİ Parti Adayı Ayfer Yılmaz Oldu. Ayfer Yılmaz Kimdir ?

İYİ Adayı Oldu. Kimdir ? Nereli ve ?

ismini İYİ Genel Başkanı Meral Akşener ve Burhanettin Kocamaz açıkladı. Belediye başkanı adayını önce Akşener sonra Kocamaz duyurdu. ’de İYİ ’nin, Demokrat adayı ismi desteklenecek.

Ayfer Yılmaz Adayı

Meral Akşener Açıkladı

Meral Akşener “Mersin’de yeni bir isimle seçime gireceğiz, bugün gün içerisinde bildireceğiz.  Mersin’de yarıştan kopmuş değiliz. Size bir sürprizimiz olacak. Adayımız var kazanacak bir aday. Yeni bir isim ama bildiğiniz bir isim.” açıklamasının ardından Burhanettin Kocamaz’dan bir açıklama geldi.

Ayfer Yılmaz

Burhanettin Kocamaz, “İYİ Parti’nin Mersin adayı Devlet eski bakanı Ayfer Yılmaz olacak, kendisini destekliyorum” açıklamasını yaparak İYİ Parti’nin Mersin Başkan adayını açıkladı.

Ayfer Yılmaz Kimdir ? Nereli ? ?

Ayfer Yılmaz 1956 doğumludur. 64 yaşında olan Ayfer Yılmaz,  1978 yılında Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi.

Ayfer Yılmaz Kimdir ?
Ayfer Yılmaz Kimdir ?

Ayfer Yılmaz, Bonn Büyükelçiliği ve Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası görevlerini yürüttü.

Ayfer Yılmaz ve Meral Akşener
Ayfer Yılmaz ve Meral Akşener

 

İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı, 20.ve 21. Dönem Mersin Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yapmıştır. 2002-2009 Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Danışma Kurulu üyesi olan Ayfer Yılmaz Boşanmış ve 1 çocuk annesidir.

Ayfer Yılmaz Kimdir ? Nereli ? Kaç Yaşında ?

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.