İstismarcı Şeyh Emlak Zengini Çıktı!

İstismarcı Şeyhin holding kurduğu ve emlak zengini olduğu ortaya çıktı! Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz’ın yazdığına göre; Uşşaki Şeyhi Eyüp Fatih Şağban ‘’Fatih Nurullah’’ Takma ismini kullanan konuşması ve yaptıklarıyla Türkiyeyi sarsan Şeyh Konuşmasında kızını istismar ettiği F.A.adlı müridini  şikayetten vazgeçirmek için’’Ben bitmişim zaten’’diyor.

Burnundan soluyan baba F.A ile Şağban çarpıcı diyaloğu şöyle devam ediyor.

  • F.A Sen niye bitmişsin?Cebinde parası olan,her ay tıkır tıkır para yatan,zevki sefa eden…Millet sana Allah rızası için hizmet ediyor ya!
  • Şağban:Para cemaatin parası,benim param yok.Benim emekli maaşımvar.
  • F.A:Arsalar kimin arsası?
  • Şağban:Arsa dergahın…
  • F.A:Nasıl dergahın?
  • Şağban:Yatırım…

16 BİNASI,YEDİ DAİRESİ VAR

Bu diyalogda,gerçekliği kuşku götürmeyen tek bir bilgi var;o da Şağban’ın emeklilik hakkı kazanmış olması.Gerçekten de  Şağban, Akyazı jandarması ve başsavcılığındaki ifadesinde,emekli olduğunu,aylık 8-10 bin TL gelirinin bulunduğunu söylüyor.Şağban’ı tanıyanlar,geçmişte Şişli’de alçıpan işi yaptığını hatırlatıyor.

Şimdilerde biri imam nikahlı olmak üzere iki eşi ve beş çocuğu olduğu düşünülürse,emekli maaşıyla ancak evinin masrafını karşılayabilir.

Gel gör ki,tapu kayıtları böyle söylemiyor.

Kayıtlara göre emlak zengini denilebilecek kadar mülk edinmiş.

Şağban adına İstanbul Şişli’dealtı bina/arsa Avcılar’da dört bina/arsa,Kadıköy’de iki, bina/arsa ve iki daire Sakarya Akyazı’da üçbina/arsa ve beş daire Yalova’da bir bina/arsa kayıtlı görünüyor.

OĞLU ŞİRKETİN BAŞINDA

Şağban,tarikat faaliyetlerinin çatısı olarak,

Gülzari Mualla Kültür İlim ve Araştırma Vakfı’nı kullanıyor.Bu vakfın İstanbul Beyoğlu Hacı Ahmet Mahallesi Pir Hüsamettin Sokak No:8 adresinde iki katlı binası var.

Tahmin edileceği üzere vakfın başkanlığını Şağban  yürütüyor.

Tarikat’da Şağban’ın, vakfı da,vakfın milyarlık binaları da…

Binada’’Dersaadet Yayıncılık ve Organizasyon Anonim Şirketi’’ faaliyet gösteriyor.Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre 2018 yılında kurulan bu şirketin yönetim kurulu başkanı olarak Şağban’ın oğlu Hasan Hüsamettin görünüyor.

Şirketin İstanbul Penidik’te iki bina/arsas bir baba olarak var.Şağban ailesine’’düşkün’’ çocuklarını mülksüz bırakmamış.Tarikatta üst düzey görevler verdiği oğlu Hüsamettin adına Çankırı’da bir bina/ arsa ve Çanakkale’de iki daire,diğer oğlu Hüsrev adına İstanbul Avcılar’da daire bulunuyor.

İddiaya göre Şağban, tutuklandığı günden beri tarikatı oğulları aracılığıyla yönetiyor.Cezaevinin kendisi için medreseye dönüştüğünü ve çok güzel rüyalar gördüğünü yayarak tarikatı bir arada tutmaya çalışıyor.’’Halifeler görevine devam etsin’’ diye emir verip dışarıya çıkacağı güne hazırlanıyor.

Uşşaki Holding

Bu manzara,Türkiye’de tarikat ve cemaatlerin holdinge,şeyhlerin CEO’ya müritlerin müşteriye dönüştüğünün açık kanıtıdır.Karşımızda iddia ettikleri gibi,Allah’a neşeyle bağlanmış,dünya malından yüz çevirip ahiret için tasarruf eden,bir lokma bir hurma yaşayan dervişanlar dünyası yoktur.

Bütün yatırımları,Şağban’ınki gibi dünyalıklara dairedir.

Şağban,20 yıl önce alçıpan dükkanını kapatıp.Beyoğlun’da Uşşakiliğin kurucusu olan Pir Hasan Hüsamettin’in mezarının bulunduğu dergahın hemen çaprazında kendi dergahını açtı.

Dergah dediysem,’’Uşşaki Holding’’ diye anlayın

Holdink bünyesinde,Gülzari Mualla Kültür,İlim ve Araştırma Vakfı’nı…

Nurani Derneği’ni,Nurani TV’yi,Hayır Eli Derneği’ni

Dersaadet Yayıncılık ve Organizasyon Anonim Şirketini Kurdu.

20’yi aşkın şehirde 60’ı aşkın dergaha kavuştu.

Kuzey Afrika’ya,Almanya’ya ve Fransa’ya yayıldı.

Bağış,zekat,fitre ve yardımlarla büyüdü.

Kendi beyanına göre,emekli aylığından başka bir geliri bulunmayan Şağban,holding sayesinde 16 bina ve yedi dairenin sahibi oldu.

Şağban her  CEO gibi edindiği ve hükmettiği serveti ailesi arasında pay ediyor.Şirket yönetimine Pir Hasan Hüsamettin adını verdiği büyük oğlunu getirdi.

Hiç kuşkunuz olmasın ki…

Şağban,gelecekte şeyhlik postunu oğlu Hasan Hüsamettin’e bırakacaktır.

Çünkü holdinge dönüşmüş dini gruplarda şeyhliğin fukaralara arkasızlara,iki yakası bir araya gelmeyenlere bıraktığı görülmemiştir.

Bu şeyhlerin oğullarının ve damatlarının hakkıdır.

İşsizlik,yoksulluk ve yoksunluğun pençesinde ah çeken insanlarımız;dünyada hakkı olup elde edemediğini,kerameti kendinden menkul şeyhlerin iki kaşının arasında arayan müritler ordusu,işte bu sömürü dergahının müşterisidir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.