İstifası Sonrası, Gökçek’ten Arınç’a çok sert sözler

İstifa kararının ardından 'ten Bülent Arınç'a çok sert sözler

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı , geçmişte kendisini “'yı FETÖ'ye parsel parsel satmak”la suçlayan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'ndan (YİK) istifasının yeterli olmadığını söyledi.  

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçmişte kendisini “Ankara'yı FETÖ'ye parsel parsel satmak”la suçlayan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'ndan (YİK) istifasının yeterli olmadığını söyledi.  

Katıldığı bir televizyon programında halen cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala ile HDP eski eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiği yönündeki açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recey Tayip 'ın kendisini sert biçimde eleştirmesinin ardından Arınç, YİK üyeliğinden ayrıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Arınç'ın ayrılma talebini kabul ettiği duyuruldu. 

SOSYAL MEDYAYADA BİR TÜR KAMPANYA 

Bu duyurulardan dakikalar sonra ise eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hesabından “Arınç Yüksek İstişare Kurulu'ndan istifa etmiş ama bence  yetmez” açıklaması yaptı. Gökçek, sosyal medyadan bir tür çağrı da yaparak, “Yeter mi Tweet alemi? Kanaatinizi yazın ki ne düşünüyorsunuz Bülent'te öğrensin” dedi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.