İşte Ekrem İmamoğlu’nun Mazbatası

CHP İstanbul İl Başkanlığı ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İl Kurulu’nun mazbatasını teslim etmek üzere ’nu davet ettiğini duyurdu. İmamoğlu ile CHP’li vekiller ve yöneticiler Çağlayan Adliyesi’ndeki İl Kurulu’na gidiyor. ’nin Maltepe’de birleştirme tutanakları için İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı yaptığı itiraz da reddedildi.

Maltepe’deki bin 89 sandıktaki yeniden sayım işlemi sona erdi. Maltepe İlçe Seçim Kurulu, tamamlanan oy sayımının ardından birleştirme tutanaklarını İstanbul İl Seçim Kuruluna teslim etti.Brleştirme tutanaklarının Çağlayan Adliyesi’ndeki il seçim kuruluna ulaşmasının ardından Seyrantepe’deki seçim koordinasyon merkezinde bulunan CHP’liler Çağlayan Adliyesi’ndeki İl Seçim Kurulu’na geldi.

’nun basın bürosundan yapılan açıklamada da “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birleştirme tutanağının tamamlanması ve sürecin sona ermesi ile mazbatasını almak üzere bir süre sonra Çağlayan adliyesinde olacaktır. Değerli basın mensuplarının bilgisine sunulur” denildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından “Mazbatamızı alıyoruz…” açıklaması yaptı. Kaftancıoğlu, Çağlayan Adliyesi’ne girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “İstanbul’u yeniden halka teslim ettik” dedi.

’nin itirazı reddedildi

AKP, Maltepe’de ilçe birleştirme tutanaklarının usulüne uygun düzenlenmediği gerekçesiyle YSK’ye iptal başvurusunda bulunmuştu. AKP’nin itirazı da rededildi.


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.