İşte Cem Yılmaz’ın Hayatı,10 Dakikalığına Sahneye Çıktı! 24 Yıldır Güldürüyor

, 10 dakikalığına sahneye çıktı 24 yıldır güldürüyor

’yi güldürmeye Leman Mizah Dergisi’nde karikatürist olarak başladı. Stand-up gösterisi yapmak için 10 dakikalığına çıktığı sahnede 24 yıldır bizi güldürüyor

Cem Yılmaz 23 Nisan 1973’te İstanbul-Samatya’da doğar. 11 yaşına kadar bu semtin çocuğu olarak büyür. Babası Arif Bey Sivaslı, annesi Sabahat Hanım Selanik göçmeni, Edirnelidir.

Yılmaz Ailesi’nin ortanca çocuğudur Cem Yılmaz. Ağabeyi Can’la büyürler, kız kardeşleri Özge çok sonra katılır aralarına. Farklı bir çocuktur Cem. 4 aylıkken hastalanır, birkaç gün hastanede yatar.

Doktorlar ona büyük ve kepçe kulaklarından ötürü ‘Mr. Spack’ adını takar. O yaşta etrafını eğlendirmeye başlar Cem Yılmaz. Sonra da çevredeki her şeyle dalga geçer.

İlk öğretimine Samatya’da İlkokulu’nda başlar Cem. 4’üncü sınıfta Behçelievler’e taşınır aile. Okula kitapsız, deftersiz gider ama takdir alarak sınıfı geçer küçük Cem.

İki erkek kardeş kavga dövüş büyür. Anneleri Sabahat Hanım, Can’a ”Sinemaya giderken Cem’i de al, arkadaşların kardeşlerini götürüyor” diye ısrar eder. Ama Can, Cem’i götürmek istemez. Nedeni küçük Cem’in film boyunca yüksek sesle dublaj yapmasıdır! Hiç seyretmemiş olmasına rağmen filmin sonunda ne olacağını anlatır.

Cem, filmlerin sonunu kestirebildiği gibi gerçek hayatta da ileriyi gören bir çocuktur. Öngörüleri hep çıkar…

Cem Yılmaz sahne şovunda, ilk kez sahneye 3 yaşında Nasrettin Hoca kılığında çıktığını anlatır ve ekler: ”Zirveden başlayarak buralara düştük yani!..”

İlk televizyona çıkışını da şöyle anlatır yine sahnede: ”Dedemle parka gittiğimiz bir gün TRT’ciler çekim için oradaydı. Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile, jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon başına geçti. Kendimi ekranda görünce, ‘Beni niye parkta unuttunuz?’ diye gözyaşlarına boğulmuştum…”

Cem Yılmaz’ın sanata olan yatkınlığının da çocuk yaşlarda başladığını yine stand-up gösterilerinden öğreniriz: ”Anaokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine basmıştım. Ancak merakım annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu.

Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. ‘Annem’ yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım; annemin karşısına geçtim. Beni o halde görünce ağlamaya başlamıştı…”

Çok farklı bir çocuktur Cem Yılmaz. 1978’de, 5 yaşındayken evde kendi kasedini çıkarır. Tümüyle kendi çabasıyla yaptığı iki kasetten birinde, ‘Gemilerde Talim Var’ı, diğerinde ise ‘Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine’yi söyler yanık yanık…

Mandolinle ve kaset doldurarak başladığı müzik hayatı, ileride ünlü olunca evinde müzik stüdyosu kurmaya kadar varır. Ünü kulaktan kulağa yayılır Cem Yılmaz Etiler’deki Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’ni bitirir.

Sonra da Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde eğitimini sürdürür. Çalışma hayatına bir barda çalışarak başlar. Bardakları yıkarken ”Ben ne yapıyorum böyle!” der.

Kendi deyimiyle turizme çok faydası olmaz! Cem Yılmaz’ın gösterilerinden öğreniriz; karate de yapar. 1983’te Gümüşyaka Dans Şampiyonu da olur. Evde ise kendince karikatürler çizer, babası da onları dükkanının duvarlarına asar.

Dükkana gelenlere, ”Bakın oğlum çizdi bunları” diye övünür. Dükkana gelenlerden biri Leman Mizah Dergisi’nin yöneticisi, karikatürist Mehmet Çağçağ olunca Cem Yılmaz’ın kaderi değişir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken Leman Dergisi’ne karikatür yapmaya başlar Cem Yılmaz. 1995 Ağustos’unda Leman ’de ilk stand-up gösterisini gerçekleştirir.

10 dakikalığına çıktığı sahnede 1.5 saat kalır. Ünü kulaktan kulağa yayılır, Leman Cem Yılmaz’ı seyretmeye gelenlerle taşar. Cem Yılmaz, Leman Kültür’ün küçük salonuna sığmaz; stand-up yaptığı salonlar da ismi gibi büyür.

2000’lerde ise Cem Yılmaz artık ’nin en çok kazanan komiğidir. Pahalı arabalara düşkünlüğü gazetelere yansır. Ama aynı zamanda vergi rekortmeni de olur.

Cem Yılmaz’ın 1995’in Aralık ayında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) başladığı stand-up gösterileri kapalı gişedir hep. İlk deneyimi ise; 1997’de Mazhar Alanson’la kamera karşısına geçtiği ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filmiyle olur.

da öne çıkar, filmleri gişe rekoru kırar. Hatta Hollywood yapımı ‘Son Umut’ filminde Russell Crowe, Cem Yılmaz’la Yılmaz ’ı seçer rol arkadaşı olarak…

Oyunculuğu da öne çıkar, filmleri gişe rekoru kırar. Hatta Hollywood yapımı ‘Son Umut’ filminde Russell Crowe, Cem Yılmaz’la Yılmaz ’ı seçer rol arkadaşı olarak…

Evdeki komik sadece Cem Yılmaz değildir. Babası Arif Bey de espri yeteneğinde oğluyla yarışır. Dahası ağabeyi Can ve dayısı da çok komiktir.

Cem Yılmaz’ın kız kardeşi Özge ile evli olan oyuncu Tolga Çevik, kız istemeye gittikleri gün bir türlü ciddi konuşmaya geçilemediğini anlatır röportajlarında.

Cem Yılmaz’ın, ”Bir anlık heves mi kardeşim?” sorularına Arif Bey’in esprileri karışınca kız isteme töreninden çok eğlenceli saatler geçirilir.

Aynı ortam, Cem Yılmaz’ın Ahu Yağtu’nun babası Neşet Bey’le tanışmaya gitmesinde de yaşanır.

Neşet Bey’in gazetelere açıklamalar yapması ise baba-kız-damat arasındaki ipleri gerer. Cem Yılmaz, 7 yıl aralıklar vererek aşk yaşadığı Cansu Dere ile ilişkisi sürerken Ahu Yağtu ile tanışmıştır…

10 Mart 2012’de 4.5 aylık hamile olan Ahu Yağtu ile Pera Palas’ta evlenir. Çift ilk danslarını Ümit Besen’in, ‘Nikah Masası’ şarkısı eşliğinde yapar… 2 Ağustos’ta Kemal dünyaya gelir.

2013’ün son günlerinde ise boşanma haberi düşer gündeme. Ahu Yağtu’nun evden sadece özel eşyalarını, giysilerini ve oğlu Kemal’in oyuncaklarını alıp çıktığı haberi; ”Ceketini alıp gitti” başlığıyla gazetelerde yer alır.

Cem Yılmaz’ın ayrıca ayrıldığı eşine üç ev, bir , oğluna ise ayda 15 bin lira nafaka verdiği söylenir…

Cem Yılmaz bu kez 2014’ün son günlerinde patlatır sürpriz aşk bombasını…

Eski manken Hatun Önal’la sürpriz aşkı yine sürpriz şekilde biter.

Ve Cem Yılmaz son aşk bombasını eski spiker ile patlatır.

İkili geçen nisan ayından bu yana birlikte.

Cem Yılmaz verdiği bir röportajda, “Dostlardan ‘aşk yaradı’ gibi laflar duyuyorum. Defne şahane bir insan. Çok iyi anlaştığım biriyle çok olgun bir birliktelik yaşıyorum. Muhabbetimiz çok değerli. Bizi kıymetli kılan şey benim onu, onun beni beğenmesi değil. İkimiz birlikteyken kendimizi ne kadar iyi hissettiğimiz” demişti.

, ’ye duyduğu hayranlığın uzun yıllar öncesine dayandığını da itiraf etmiş, ”Tanışıklığımız 90’lı yıllara dayanıyor. Defne’yi yıllardır uzaktan görür ve hayranlıkla bakardım, ama yakın bir arkadaşlığımız yoktu. Şahane bir insan” ifadesini kullanmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja