İşte Ballı Çifte Maaş Alan Rektör Vekiller

Çifte maaş alan rektör vekiller

’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle ’li eski vekil Necdet Ünüvar, Üniversitesi rektörü oldu. ’li rektörlerin sayısı altıya yükseldi. Bazı atamalar ise yarattı.

Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 üniversiteye rektör atadı. ’de yayınlanan atama kararlarıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi dahil birçok üniversitenin rektörü değişti. Üniversitesi’ne yapılan atama ise yarattı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ne, AKP eski Milletvekili Necdet Ünüvar getirildi. AKP döneminde 5 yıl Bakanlığı Müsteşarlığı yapan Necdet Ünüvar, 23. 24. 25. ve 26. dönemlerde de AKP’den milletvekili seçildi. Ünüvar’ın atamasıyla, üniversitelerde rektörlük koltuğuna oturan AKP eski milletvekillerinin sayısı 6 oldu. Rektör olan isimler çifte maaşa da kavuştu. Bu isimler 15 bin liralık vekil maaşının yanı sıra, döner sermaye payı hariç 13 bin lira da rektör maaşı alacak.

İŞTE DİĞER ATAMALAR

– Alparslan Türkeş ve Üniversitesi: Mehmet Tümay. – Üniversitesi: Ömer Çomaklı. – Dicle Üniversitesi: Mehmet Karakoç. – Gazi Üniversitesi: Musa Yıldız. – İnönü Üniversitesi: Ahmet Kızılay. – İTÜ: İsmail Koyuncu.- Karadeniz Teknik Üniversitesi: Hamdullah Çuvalcı. – 19 Mayıs Üniversitesi: Yavuz Ünal. – ODTÜ: Mustafa Verşan Kök. – Cumhuriyet Üniversitesi: Alim Yıldız. – Yıldız Teknik Üniversitesi: Tamer Yılmaz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja