İstanbul’da 18:30 İtibariyle Geçersiz Oyların Seçim Sonucu

İstanbul’da oylar yeniden sayıldı; işte saat 18:30 itibariyle İstanbul’da son rakamlar…

Geçersiz oyların yeniden sayıldığı İstanbul’da saat 18.30 itibariyle YSK’nın sistemine göre aradaki fark…

31 Mart yerel seçimlerinin kuşkusuz en çok merak edilen illerinin başında gelen İstanbul’da oy sayımlarına yapılan sayımlarla oy oranları değişmeye başladı.

Nefes kesen bir yarışa sahne olan İstanbul’da CHP İYİ Parti’nin kurduğu İttifakı’nın adayı İmamoğlu AK Parti MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım arasında kıyasıya bir yarış sürüyor.

31 Mart yerel seçimlerinin resmi olmayan ilk sonuçlarına göre İttifakı’nın CHP’li adayı İmamoğlu en yakın rakibi Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Binali Yıldırım’ın 29.450 oy önünde tamamlamıştı. Ancak AK Parti önce sonuçlara İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. Ancak İlçe Seçim Kurulu’nun kararıyla yeniden yapılan sayımda aradaki oy farkı azalsa da İmamoğlu yine Yıldırım’ın önünde seçimi tamamladı. Bunun üzerine AK Parti bu sefer İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Aşağıdaki rakamalr İl Seçim Kurulu’nda geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla oluşuyor. Ancak hemen belirtelim AK Parti İl Seçim Kurulu’na yaptıkları itiraz sonrası çıkacak sonuç de Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunacağını açıkladı. YSK’nın da son kararı vermek 3 gün süresi var.

İşte AK Parti’nin itirazı ve İl Seçim Kurulu’nun kararı sonrası yeniden sayılan geçersiz oyların sisteme girildiği YSK’daki son rakamlar:

Seçimler bittiğinde fark 29.450′ydi. bu fark şu anda ne oldu?

8 NİSAN PAZARTESİ Saat 18.30

Ekrem İMAMOĞLU : 4.170.868
Binali YILDIRIM : 4.155.659

FARK: 15.209

Yeniden sayılan sandık oranı:  %94

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.