İstanbul Tuzla’da Kimyasal Üreten Fabrikada Tehlikeli Yangın!

İstanbul’daki fabrika yangınında büyük patlama: Yaralılar var!

İstanbul Tuzla’da, kimyasal üretim yapan bir fabrikada yangın çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, yangında yaralı veya can kaybı olmadığını açıklamıştı ancak söndürme çalışmaları sırasında yaşanan patlamada yaralananların olduğu öğrenildi.

TUZLA’da meydana gelen yangın nedeniyle havaya salınan kimyasallar rüzgarın etkisiyle İstanbul’un yanı sıra , Sakarya ve sınırına kadar yayıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Hüseyin Toros, dumanla birlikte havaya yayılan kimyasal parçacıkların insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek, Cuma günü bölgede yağacak olan yağmurlarla bu kimyasalların yer yüzüne ineceğini belirti. 

PATLAMA ANI VE YANGIN KAMERAYA İŞT BÖYLE YANSIDI

Orhanlı Deri Organize Bölgesi Deri Yan Sitesi’nde faaliyet gösteren Ema Kimya Sistemleri-Huntsmann’a ait fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangının sıçraması nedeniyle alev alan itfaiye aracındaki yangın da ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangın fabrika otoparkın da bulunan araçlara da sıçradı. Rüzgar nedeniyle de yangına güçlükle müdahale eden itfaiye ekipleri söndürme çalışmaları sırasında zor anlar yaşadı.

15 ALEVLER İÇERİSİNDE KALDI

İHA muhabiri Halit Aslan’ın canlı yayında aktardığı bilgilere göre, yangınla birlikte peş peşe patlamalar yaşanırken, bölgede bulunan 15 alevler arasında kaldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, yangında yaralı veya can kaybının olmadığını belirterek, “Yangına 48 araç 138 personelle müdahale yapılıyor. Diğer fabrikalara sirayet önlenmeye çalışılıyor. Kimyasal malzemeler nedeniyle ara sıra patlamalar oluyor” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja