İstanbul Kartal’da 8 Katlı Bina Çöktü! Ölü ve Yaralılar Var

İstanbul Kartal Cevizli Mahallesinde 8 Katlı Bina Çöktü

İstanbul Kartal Cevizli Mahallesinde 24 dairenin bulunduğu 8 katlı bir apartman saat 16:00 sıralarında çöktü. Apartmanın çökme anından önce görgü tanıklarına göre bir patlama sesi duyulduğu belirtildi. Cevizli Mahallesi Bankalar Caddesi Sema ’ta bulunan apartmanın enkazı çok sayıda yaralının olduğu belirtilirken olay yerine , sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

4 kişi çıkarıldı. 2 kişi hayatını . Yetkililer çalışmalarını sürdürüyor.

Orhantepe Mahallesi Muhtarı Zeki Zağ “Bina 7 katlı 14 daireden oluşuyor. bir tekstil atölyesi var. “Öğrendiğimiz kadarıyla atölye boştu. Binada 10’dan fazla yaşayan var. İş saati olduğu için herkes evinde değildi.” dedi. Ancak bazı mahalle sakinleri ise güçlerine “Atölyede 15-20 kişinin çalıştığı yönünde” bilgi verdi. Enkazdan şu ana kadar 4 kişi çıkarıldı. Kartal Başkanı Altınok Öz ise “14 dairede kayıtlara göre 43 kişi yaşıyordu” dedi.

İstanbul Kartal Cevizli Mahallesi Çöken 8 Katlı Apartman Enkazı
İstanbul Kartal Cevizli Mahallesi Çöken 8 Katlı Apartman Enkazı

 

İstanbul Kartal’da 8 Katlı Binanın Enkazında Çalışmalar Başlatıldı

İstanbul Kartal’da Cevizli Mahallesi Sema ’ta, altında bir tekstil atölyesinin bulunduğu, toplam 14 daireli 8 katlı bir bina çöktü. 12 ailenin ikamet ettiği binada ilk bilgilere göre enkaz altında kalanlardan 2 kişi hayatını .

İstanbul Kartal Cevizli Mahallesi 8 katlı Bina Çöktü

Binada kaç kişinin bulunduğu henüz bilinmezken tekstil atölyesinde 15-20 kişinin çalıştığı öğrenildi. Enkazdan şu ana kadar 4 kişi çıkarıldı. Kartal Başkanı Altınok Öz “14 dairede kayıtlara göre 43 kişi yaşıyordu” dedi.

 

 

8 Katlı Apartman Çöktü – Kartal

Olayın hemen ardından İstanbul’daki arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket  ederken, Afet ve Acil Durum Başkanlığı harekete geçti. Bursa ve Sakarya’dan özel AFAD ekipleri de İstanbul’a doğru hareket etti.

 

Kartal Belediye Başkanı: “Patlama Sesini Duydum”

İstanbul Kartal çöken binanın sokak görüntüsü
İstanbul Kartal Cevizli Mahallesi Çöken 8 Katlı Apartmanın Eski Sokak Görüntüsü

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz “14 dairede kayıtlara göre 43 kişi yaşıyordu” derken enkaz alanında gazetecilere ve emlakçı olduğunu belirten bir kişi “Çöken binanın altında tekstil atölyesi vardı” dedi. Cevizli Mahallesi Muhtarı da “Binada 24 daire vardı. Binanın altındaki atölyede de 15-20 kişi çalışıyordu” dedi.  Bölgede tespit çalışmaları sürüyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.