Isparta’da 268 Vakanın 245’i Umreden Gelenler!

Recep Özel Açıkladı! 268 pozitif vaka vardı. Ancak bu vakaların 245’i misafir ettiğimiz umreden dönen vatandaşlarımızdır.

’nin YSK Temsilcisi ve Isparta Recep Özel, ildeki 268 vakasından 245’inin Umre’den gelen ve misafir ettikleri kişiler olduğunu söyledi. Recep Özel ayrıca tüm çalışanlarına herkes için canları pahasına görev yaptıkları için teşekkür etti. Recep Özel daha sonra tweetlerini sildi.

Umre
Umre

Özel, sildiği tweetlerinde şu ifadeleri kullanmıştı:

  • 1-Sayın Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi ilimizde şu an 268 pozitif vaka vardı. Ancak bu vakaların 245’i misafir ettiğimiz umreden dönen vatandaşlarımızdır. Isparta KYK yurtları potansiyelimizden kaynaklanan umreden dönenlerin karantina merkezi olarak kullanılan bir şehirdir.
  • 2-Geriye kalan vakalarımız çeşitli sebeplerle yurt dışına çıkmış dönmüş vatandaşlarımızdır. Paniğe kapılmadan devletimizin uyarılarını dikkate alarak kurallara uyalım. Bir süre daha evde kalalım. Ülkemiz ve Ispartamız bu virüsü baş edecek güce ve sağlık altyapısına sahiptir.
  • 3-Isparta Şehir Hastanemiz başta olmak üzere tüm devlet hastanelerimiz, tıp fakültemiz, özel hastanelerimiz, aile hekimlerimiz ve buralarda görev yapan sağlık çalışanlarımız bizler için canları pahasına görev yapmaktadırlar. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.

Isparta, Sağlık Bakanı ’nın açıkladığı verilere göre ’de 1 Nisan itibarıyla en fazla koronavirüs vakası görülen altıncı şehirdi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.