İsmail Saymaz, ”Adaletin kantarını kendisi bozdu” Nasıl Bozduğunu Tek Tek Anlattı

İsmail Saymaz, Bülent Arınç’a yönelik’’Adaletin kantarını önce kendisi bozdu’’ dedi, tek tek anlattı

Habertürk’te katıldığı programda Bülent Arınç’ın adalet ve hukuk konusundaki serzenişine tepki gösteren İsmail Saymaz, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı ve şimdiki CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in FETÖ hakkında soruşturma başlatıldığında neredeydin dedi. İsmail Saymaz, Bülent Arınç’a yönelik, “Adaletin kantarını önce kendisi bozdu” ifadesini kullandı.

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Habertürk’te katıldığı programda, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç’ın adalet ve hukuk konusundaki serzenişine tepki gösterdi.

Eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı ve şimdiki CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in FETÖ hakkında soruşturma başlattığı dönemde yaşananları anlatan Saymaz, Arınç’ın o dönemde yapılan hukuksuz işlemlere ses çıkarmadığını ancak bir kanalda atılan “Başsavcıya abluka” altyazısına tepki gösterdiğini hatırlattı. 

Saymaz, sözlerinin devamında İlhan Cİhaner davasında FETÖ lehine gizli tanık olarak dinlenen kişinin daha sonra Arınç’ın damadının tutuklandığı davada bu kez FETÖ aleyhine gizli tanık olarak dinlendiğini belirtti. 

Saymaz, “Ama ne oldu FETÖ’den gazete alanının, bankasına para yatıranın ümüğüne çöküldüğü günlerde Arınç’ın damadı sadece 3 gün tutuklu kaldı. Türkiye’de o gün bugün adalet mülkün damadıdır. Adaletin kantarını önce kendisi bozdu” dedi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.