IŞİD’in Sözde Türkiye Emiri Planlarla Yakalanıp Tutuklandı!

İçişleri Bakanı , IŞİD’in sözde emirinin, önemli planlarla yakalanarak tutuklandığını açıkladı. Soylu, yakalanan kişinin Mahmut Özden olduğunu belirtirken, Özden’in daha önce de 3 kez yakalandığı ortaya çıktı.

Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, IŞİD’in ‘ Emiri’nin yakalandığını ve tutuklandığını açıkladı. ’dan yapan Soylu, “DEAŞ’ın sözde Türkiye Emiri önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı… Teşekkürler, tebrikler Emniyet Teşkilatı” ifadelerini kullandı.

İşte O Tweet;

Daha sonra gazetecilere bir yapan Soylu, “IŞİD’in Türkiye Emiri Mahmut Özden’i yakaladık. Onunla irtibatlı teröristler de elimizde” dedi.

3 Kez Yakalandı 3 Kez Serbest Kaldı!

Öte yandan Soylu’nun açıklamasının ardından Özden’in daha önce IŞİD yöneticisi olduğu iddiasıyla 3 kez gözaltına alınıp serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Özden ilk olarak 21 Eylül 2017’de 6 kişiyle gözaltına alınmıştı. O dönemki haberlerde, IŞİD emirleri arasında olduğu öne sürülen Özden’in ‘Yamaçlı Grubu’nu yönettiği ve örgüte kazandırdığı her bir militan için 7 bin aldığı haberlerde yer almıştı.

10 Temmuz 2018’de de ’daki operasyonda gözaltına alınan Özden, bu kez ‘IŞİD üyeleri yaralı Suriyelileri de dolandırmış’ başlığıyla gazetelere haber olmuştu.

Suriyelileri Dolandırmıştı!

Mahmut Özden ismi ayrıca 12 Temmuz 2019’da gündeme geldi. ve MİT’in yine ’daki operasyonunda, Mahmut Özden 14 kişiyle birlikte gözaltına alınmıştı. O dönem, IŞİD’in emiri olduğu iddia edilen Özden ve birlikte hareket ettiği kişilerin esnafı ‘işyerlerinizde saldırırız’ diye korkutup haraca bağladıkları belirtilmişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja