İşçiler Toplu İntihar Girişiminde Bulundu!

’ın İlçesinde ’li Başkanı Abdullah Aksak tarafından işten çıkarılan 85 , toplu halde su deposuna çıkan işçiler haksız yere işten çıkarıldıklarını söylediler.

İşçiler Toplu İntihar Girişiminde Bulundu!

“Kimse çocuklarımızın rızkıyla oynamasın. işlerimizi geri istiyoruz. Bizler değiliz”

İşçiler, haksızlığa uğradıklarını belirterek işlerine geri dönmek istediklerini ifade ettiler. İşçiler işlerine dönene kadar eylemlere devam edeceklerini belirterek “Kimse çocuklarımızın rızkıyla oynamasın. işlerimizi geri istiyoruz. Bizler değiliz” dedi.

İşçilerin sesini duyan İlçe Kaymakamı Mehmet Keklik eylemcileri Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile görüştürdü. Abdullah Erin işten çıkarılmayla ilgili kurulacağını ve haksızlık varsa giderileceği sözünü vermesi üzerine işçiler eylemine son verdiler.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İşçilere Seslendi!

Kente gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la birlikte olan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, telefonla işçilere seslendi. Sesi megafona verilen Erin, haksız şekilde işinden çıkarılanların işlerine döneceğini söyledi. Akar’la birlikte olduğu için ’a gidemeyen Erin, Yardımcısı Ufuk Akıl’ın başkanlığında oluşturulan heyetin Ceylanpınar’a gitmesi talimatını verdi. İlçeye gidecek olan Yardımcısı Ufuk Akıl ve beraberindeki heyet, burada işçileri tek tek dinleyecek. İşten atılanların hepsinin durumunun inceleneceği ve haksız çıkarılanlar varsa işine geri döneceği bildirildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.