İnternet’in Bilinmeyen Yönleri…!

İnternet’in Bilinmeyen Yönleri ve Yanlış Bildiklerimiz…

İnternet Hayatımızın artık bir parçası ve sosyal medya tüm dünyaya ulaşmanın bir yolu… peki kullanıcıları olarak hakkında yanlış bildiğimiz şeyler yok mu ? Tabi ki var. İşte ile ilgili yanlış bildiğimiz şeyler ve bilinmeyen yönler…

10) İnterneti Al Gore İcat Etti: Bill Clinton’ın Başkan Yardımcısı Al Gore interneti icat etmedi, internetin tüm dünyada herkesin erişimine açılmasını sağladı.

9) Web Teknolojisi ’de Geliştirildi: Web İngiliz Tim Berners Lee tarafından İsviçre’deki CERN araştırma merkezinde geliştirildi.

8) İlk Arama Motoru ’dIr: en popüler olandır ancak ilk değildir. İlki 1990’da McGill Universitesi’nde (Kanada) geliştirildi.

7) İlk Chrome’dur: İlk 1992’de yazılan Lynx’dir. Bunu 1993’teki Mosaic (daha sonra Netscape oldu) yazılımı izledi.

6) İnternet 1995’te Kuruldu: İnternet 1969’da başladı. (ve kimi müttefik ülke) kamu kurumları ile sınırlıydı. Halka ve ticari faaliyetlere 1995’te açıldı.

5) Web Sitesi Açan Zengin Olur: İnternet üzerinden satış yapmak ucuz ve kolaydır; ancak herkesin kısa yoldan zengin olacağı anlamına gelmez.

4) İnternetteki Herşey Yanlıştır: İnternette doğru de, yanlış de yer alabilir. Farklı kaynaklardan çarpraz kontrol yapılmalıdır.

Sosyal medya bu kişilik testini konuşuyor... Hangi kare sizi daha çok korkutuyor?

3) İnternet Dinleniyor: Resmi olarak kabul edilmemiş de olsa global sistemleri var. Nasıl çalıştığı tam bilinmiyor.

2) İnterneti ABD Yönetiyor: İnterneti hiçbir ülke yönetmiyor. Her ülke ya da kurum ağın kendi sorumluluk alanındaki kısmını yönetebilir.

1) İnternet Sosyal Medyadır: Sosyal medya son yılların internetle ilgili en popüler olgusudur. İnternet sosyal medya ile sınırlı değildir. Örneğin e- veya e- siteleri sosyal medya bulutu içinde yer almaz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.