İmamoğlun’dan Akşener’e Anlamlı Ziyaret

’ndan ’e Kanal İstanbul ziyareti!

İBB Başkanı , Kanal İstanbul projesi hakkında görüşmek üzere İYİ Parti Genel Başkanı ’i evinde ziyaret etti. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ile görüşmesine dair soruya “Kanal İstanbul ile ilgili neyi yanlış bulduğumu kendilerine ifade etsem. Yanlış mı olur? Çok doğru olur! Bizim beklentimiz bu. Israrla talep edeceğim” yanıtını verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumartesi saat 17.00’de, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, Kanal İstanbul hakkında teknik bilgi vermek üzere, Üsküdar’daki evinde ziyaret etti.

Akşener ve İmamoğlu daha sonra kameraların karşısına geçerek ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener’e teşekkür etti.

“EN ÇOK DİLEK HANIM VE BEREN’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Akşener açıklamasında, “Ben de Başkan’a teşekkür ediyorum ama en çok Dilek Hanım ve Beren’e teşekkür ediyorum. Evimizi şereflendirdiler. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Nezaketiniz için çok teşekkür ediyorum başkanım” ifadelerini kullandı.

KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ BİLGİ PAYLAŞILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Kanal İstanbul’a dilekçe ile itiraz sürecine verdiği destekten dolayı teşekkür eden İmamoğlu, şunları söyledi:

* Kanal İstanbul süreci ile ilgili elde ettiğimiz teknik verileri ana başlıklarıyla paylaştım.

* Zaten kendileri de parti bünyesinde çalışmalarını sürdürüyorlardı.

* İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu vasıtasıyla süreçleri kendileriyle paylaşıyorduk. Dolayısıyla çok verimli bir sohbet oldu.

* Bize evinin kapısını açtığı için de çok çok teşekkür ediyorum.

“TEMMUZDAN BERİ RANDEVU TALEBİM VAR”

Bir gazetecinin, “Kanal İstanbul ile ilgili turlarınız devam edecek mi? Özellikle, ‘Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyorum, ikna edebilirim’ dediniz. Bir ışık alıyor musunuz, öyle bir davet olur mu?” sorusuna İmamoğlu, şu şekilde cevap verdi:

* Aslında olmalı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı demek; 16 milyon insanın derdini hisseden kişi demek.

* Biz şu anda bilimsel çalışmalar sürdürüyoruz. Aynı şekilde İYİ Parti bu sürece dahil ve bilimsel çalışmalar yapıyor.

* Ocak ayında kendi çalıştayları var, bizim çalıştaylarımız olacak. Ben elde ettiğimiz verileri keyifle Sayın Cumhurbaşkanı ile paylaşmak isterim.

* Temmuzdan beri kendilerinden randevu talebim var. İstanbul’un sorununu, mülteci sorununu konuşmak isterim.

* Kanal İstanbul ile ilgili neyi yanlış bulduğumu kendilerine ifade etsem. Yanlış mı olur? Çok doğru olur! Bizim beklentimiz bu. Israrla talep edeceğim.

* Sayın Cumhurbaşkanı bizi davet ederse koşa koşa gideriz. Süreci anlatırız. Gördüğümüz aksaklıkları ve İstanbul’a dair gördüğümüz tehditleri anlatırız. Bu kadar net.

* Ülkenin hiyerarşisi bu şekilde işler diye düşünüyorum. Beklentimiz bu.

“GİRİŞİMİ ALKIŞLIYORUZ”

İmamoğlu, dün tanıtımı yapılan yerli ile ilgili soru üzerine de şu yorumda bulundu:

* Bilimin ve aklın olduğu her şeyi alkışlarız. Mutlu da oluruz. Umarım ülkemizin bir yerli aracı olur. Bu bir başlangıç.

* Ne olur; Büyükşehir araçlarını oradan alır. Yani biz bilimin, aklın, üretimin olduğu, ülkeye katma değer elde eden her girişimin yanındayız.

* Bu ülke işsizlikle, ekonomiyle boğuşuyor. Yani bizim bir an önce ülkenin ekmeğini arttırmak, üretimini artırmak zorunda olan bir ülkeyiz.

* Bu bağlamda elbette ki bu girişimi alkışlıyoruz. Umarım en kısa zamanda tamamına varır.

AKŞENER’DEN İDE’YE SALDIRI AÇIKLAMASI

Meral Akşener, Danışmanı Murat İde’nin öğlen saatlerinde uğradığı saldırı ile ilgili de gazetecilerin sorusuna şu cevabı verdi:

* Sayın Soylu’nun dikkatini çekmek isterim. Kendisini uzun zamandır ’nin en başarılı içişleri bakanı olarak tanımlıyor.

* Ama İçişleri Bakanlığı döneminde dövülmemiş insan ve dövenlerin beraat etmediği bir an olmadı.

* Biliyorsunuz evimin önünde de aynı şey oldu. Bu ev basıldı, onlar da beraat etti.

* Dolayısıyla ben Sayın İçişleri Bakanının görevini yapmaya hukuku da, yargıyı da bu konuda objektif davranmaya davet ediyorum.

* bu tür şeyleri taşıyamaz. Murat İde ile de konuştum. Durumu iyi. Ama yarın sizin başınıza da aynı şey gelebilir. Şiddetle kınıyorum.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja