İmamoğlu’na Yüzbin Lira Bağış Yapan Ünlü Belli Oldu

Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına 100 bin TL bağış yapan ünlü bulundu

’nın İstanbul’daki seçimleri iptal etmesinin ardından 23 Haziran’da yenilenecek için bağış kampanyası başlatan Ekrem İmamoğlu’na 100 bin TL bağışlayan sanatçının kim olduğu ortaya çıktı.

’nın 31 Mart’ta yapılan İBB seçimlerini iptal etmesinin ardından 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimi için partiler Hazine’den almayacak. Bunun üzerine , Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla bir bağış kampanyası başlattı.

yetkilileri kampanyaya gösterilen ilgiden son derece memnun. Hem ’den, hem de gurbetçilerden yüklü miktarda bağış geldiği belirtiliyor.

Kampanyaya 1 TL yatıran da var, üst olan 54 bin 566 lira da.

’Lİ EROL BEKTAŞ AÇIKLADI

CHP İdari ve Mali İşler Yardımcısı Erol Bektaş, Independent Türkçe’ye kampanyayı değerlendirdi. Birkaç günlük süreç içinde kendilerini şaşırtan ve duygulandıran yüzlerce bağışçıyla karşılaştıklarını, bazı ilçelerde bankaların önünde kuyruklar oluştuğunu söyledi.

The Independentturkish’ten Saime Toktaş’ın haberine göre en şaşırtıcı örneklerden biri ise, çok ünlü bir sanatçının kampanyaya daha ilk gününde 100 bin TL bağışlaması.

Yasalar gereği, bir kişi bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabiliyor. Durum böyle olunca, 100 bin TL’lik bağışı gören yönetimi o ünlü ile irtibata geçmiş ve bu miktarın üzerindeki tutarın kasasına giremeyeceği anlatılmış.

54 BİN TL’Sİ İADE EDİLDİ

Bektaş, “O ünlü sanatçımıza, 100 bin TL’yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı” dedi.

Bektaş buna benzer çok sayıda örnek olduğunu söyledi.

BAĞIŞI YAPAN İSİM MURAT BOZ

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre ise bu bağışçı ünlü Murat Boz. Boz, daha önce Darüşşafaka ve Vakfı (TEV) gibi kurumlara yaptığı yardımla biliniyor.

En son Murat Boz, TEV’e yaptığı 250 bin TL’lik yardımla haberlere konu olmuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.