İlahiyatçı Profesör Koronavirüsün Nedenini Zina ve Eşcinselliğe Bağladı!

Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sunduğu koronavirüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa davet edilen ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, “Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsel, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” dedi. Demircan’ın sözleri sosyal medyada büyük tepki gördü.

Ali Rıza Demircan, Koronavirüs
Ali Rıza Demircan, Koronavirüs

Veysi Ateş Özür Diledi!

Gelen tepkiler üzerine, Ali Rıza Demircan’ın programa davet eden Habertürk Ana Haber spikeri Veyis Ateş, sosyal medya hesabından özür diledi:

“Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim.”

Veysi Ateş

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et