İçişleri Bakanı Soylu’nun Annesi Servet Hanım Son Yolculuğuna Uğurlandı

Soylu’nun annesi Servet Hanım son yolculuğuna uğurlandı

İçişleri Bakanı Soylu’nun annesi Servet Soylu için İstanbul’da cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanların yanı sıra hem iktidar hem de muhalefet partilerinden çok sayıda siyasetçi katıldı. Törene Kılıçdaroğlu ile Bahçeli de çelenk gönderdi.

Tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu, son yolculuğuna uğurlandı. 

Gaziosmanpaşa Merkez Camisi’nde kılınacak cenaze namazı öncesi çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı.

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇELENK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanı sıra iş, sanat, siyaset camiasından çok sayıda kişi cenazeye çelenk gönderdi.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kültür ve Turizim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Vali Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi de katıldı. 

“SERVET ANNEMİZ…”

Cenaze töreninde konuşan Erdoğan şunları söyledi:

”Öncelikle musallada şu anda Hakk’a uğurladığımız Servet annemize Rabbim cennetiyle müşerref kılsın. İnsanlar ölür, ondan sonra hayırlı bir evlat, yaptığı bu dünyadaki hizmetler onun için kalıcıdır. Hizmetler devam ettiği müddetçe hayırla yad edilirler. Servet annemiz de böyle evlatlar yetiştirmiş olmanın bahtiyarlığı içerisinde Hakk’a yürüyor.”

Servet Soylu, burada kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.