Huzurevinde Tedbir İçin Yapılan Testler Pozitif Çıktı!

Huzurevinde Tedbir İçin Yapılan Kovid-19 Testinde 4 Pozitif Sonuç Çıktı!

İzmir’in Foça ilçesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Reha Midilli Necla Ana Huzurevi’nde tedbir amaçlı yapılan testlerde 4 kişide Kovid-19 bulgusuna rastlandı. Pozitif çıkan testlerin 2’sinin huzurevi çalışanı, diğer 2 kişinin ise huzurevinde kalan yaşlılara ait olduğu öğrenildi.

Huzurevi
Huzurevi

Foça’da Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı’nca yaptırılan, 2010 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) devredilerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Reha Midilli Necla Ana Huzurevi’nde personel ve kalan sakinlerine koronavirüs testi yapıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Hıfzısıhha Kurulu’na önerisiyle tedbir amaçlı olarak personel ve huzurevinde konaklayanlardan alınan numunelerin yapılan testlerin sonucunda 2 personel ile huzurevinde kalan 2 yaşlı vatandaşta Kovid-19 vakasına rastlanıldı.

Huzurevi Karantinaya Alındı

Testleri pozitif çıkan kişiler Foça Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, tam izolasyon halindeki huzurevi ise 14 günlük karantinaya alındı. 14 günlük vardiyasını doldursalar da çalışanların karantina süresince vardiya değiştirmelerine ve evlerine gitmelerine izin verilmedi. Huzurevinde kalanlar karantina süresince sıkı takibe alınırken, hastane de tedavi altına alınan hastaların durumlarının ise iyi olduğu bildirildi.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et