HDP’li 3 Büyükşehir Belediye Başkanlarının Neden Görevden Alındı! İçişleri Bakanlığı Tek Tek Açıkladı

3 belediye başkanı neden görevden alındı ? Bakanlık tek tek açıkladı

, ve büyükşehir belediye başkanları görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, başkanların görevden alınma nedenlerini detaylı bir şekilde açıkladı.

, ve büyükşehir belediye başkanlıklarına yönelik operasyon düzenlendi. Güvenlik güçleri belediye binalarında arama yaptı, çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, haklarında suçlarından bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevden uzaklaştırıldı ve yerlerine yeni görevlendirme yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırılırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van Büyükşehir Belediyesine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkan vekili olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı, belediye başkanlarının görevden alınmasına neden olan faaliyetleri ayrıntılı şekilde görsellerle paylaştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.