Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan Markalar

İnsanlık tarihi boyunca, insan menfaatine küçük ya da büyük her bilimsel gelişme için mutlaka bir bedel ödenmesi gerekti. Peki bu bedeli kim ödeyecek?

  • cilt bakım ve makyaj ürünleri
  • saç bakım ürünleri
  • güneş ürünleri
  • beyazlatma ürünleri
  • parfüm ve deodorantlar
Deneysiz, hayvan sömürüsü yapmayan markaların ambalajlarında gördüğümüz logo 🙂

Bir yazımızda sizlerle hayvanlar üzerinde deney yapmayan markaları paylaşmıştık. Şimdi ise bu yazımızla acımasız deneyler yapan markaları paylaşıyoruz. İşte A’dan Z’ye internet siteleri ile birlikte hayvan deneyleri yapan markalar…

3M www.solutions.3m.com

A
Acuvue (Johnson & Johnson) www.acuvue.com/
Aim (Church & Dwight) www.churchdwight.com/Conprods/oralcare/
Air Wick (Reckitt Benckiser) www.airwick.us/access/index.html
Always (Procter & Gamble) www.always.com/index.jsp
Ambi (Johnson & Johnson) www.ambiflawlessskin.com/
Arm & Hammer (Church & Dwight) www.armhammer.com
Armor All (Clorox) www.armorall.com/
Arrid (Church & Dwight www.arrid.com/
Aussie (Procter & Gamble) www.aussie.com/us/index.jsp
Aveeno (Johnson & Johnson) www.aveeno.com/
Axe (Unilever) www.theaxeeffect.com/flash.html

B
Bain de Soleil (Schering-Plough) www.baindesoleil.com/
Band-Aid (Johnson & Johnson) www.bandaid.com/index.jsp
Bic Corporation www.bicworld.com
Biotherm (L`Oreal) www.biotherm.com/index.htm
Blue Buffalo www.bluebuffalo.com/
Boyle-Midway (Reckitt & Benckiser)
Braun (Procter & Gamble) www.braun.com/us/home.html

C
Cacharel (L`Oreal) www.cacharel.com/index.aspx#
Calgon (Reckitt Benckiser) www.calgon.co.uk/
Carefree (Johnson & Johnson) www.carefreeliners.com/
Christina Aguilera Perfumes (Procter & Gamble) www.christina-aguilera-perfumes.com/
Church & Dwight (Arm & Hammer) www.churchdwight.com
Clairol (Procter & Gamble) www.clairol.com
Clean & Clear (Johnson & Johnson) www.cleanandclear.com/
Clearasil (Reckitt Benckiser) www.clearasil.us/
Clorox www.clorox.com
Close-up (Church & Dwight) www.churchdwight.com
Colgate-Palmolive Co. www.colgate.com
Comfort (Unilever) www.unilever.co.uk/brands/homecarebrands/co
Coppertone (Schering-Plough) www.coppertone.com/coppertone/index.jsp
Crest (Procter & Gamble) www.crest.com/home/index.jsp

D
Dad`s Pet Care , www.dadspetcare.com/about_us/contact_us.htm
DDF (Procter & Gamble) www.ddfskincare.com/default.aspx
Dial Corporation www.dialcorp.com
DOLCE & GABBANA (Procter & Gamble)
Dove (Unilever) www.dove.us/
Downy (Procter & Gamble) www.downy.com/
Drano (S.C. Johnson) www.drano.com/
Dry Idea (Dial) www.dryidea.com/dryidea/
Dunhill Parfum (Procter & Gamble) www.dunhillParfum.com/en/index.htm

E
Easy-Off (Reckitt Benckiser) www.easyoff.us/
Edge (S.C. Johnson) www.edgeshave.com/
Escada Parfum (Procter & Gamble) www.escada-Parfum.com/
Ever Clean (Clorox) www.everclean.com/

F
Fantastik (S.C. Johnson) www.fantastik.com/
Febreze (Procter & Gamble) www.febreze.com/en_US/home.do
Fekkai (Procter & Gamble) www.fekkai.com/
Finish (Reckitt Benckiser) www.finishdishwashing.com/
Formula 409 (Clorox) www.formula409.com/
Fresh Step (Clorox) www.freshstep.com/

G
Garnier (L`Oreal) www.garnier.com/index2.aspx
Gillette Co.(Procter & Gamble) www.gillette.com
Giorgio Armani (L`Oreal) www.giorgioarmanibeauty-usa.com
Glad (Clorox) www.glad.com/
Glade (S.C. Johnson) www.glade.com
Green Works (Clorox) www.greenworkscleaners.com/
Gucci Parfum (Procter & Gamble) www.gucci.com/us/home

H
Halo (Procter & Gamble) 5273; www.pgsalonpro.com/
Head & Shoulders (Procter & Gamble) www.headandshoulders.com/default.jsp
Helena Rubinstein (L`Oreal) www.helenarubinstein.com/_int/_en/#
Helene Curtis Industries www.helenecurtis.com
Herbal Essences (Procter & Gamble) www.herbalessences.com/us/
Hugo Boss (Procter & Gamble) www.hugoboss.com/us/en/collection.php

I
Iams (Procter & Gamble) www.iams.com
Ivory (Procter & Gamble) www.ivory.com/

J
Johnson & Johnson www.jnj.com
Johnson`s (Johnson & Johnson) www.johnsonsbaby.com//
Joy (Procter & Gamble) www.pg.com

K
K.Y. (Johnson & Johnson) www.k-y.com/index_us.jsp#
Kaboom (Church & Dwight) www.kaboomkaboom.com/index.m
Kerastase (L`Oreal) www.kerastase-usa.com/_en/_us/conso/home/ho
Kiehl`s (L`Oreal) www.kiehls.com/

L
L`Oreal www.loreal.com
Lacoste Parfum (Procter & Gamble) www.lacoste-parfums.com/
Lancôme (L`Oreal) www.lancome-usa.com/?SESSIONID=
LaRouche Posay (L`Oreal) www.laroche-posay.com/International/beauty/
Lever Bros. (Unilever) www.unilever.com
Liquid Plumr (Clorox) www.liquidplumr.com/
Listerine (Johnson & Johnson) www.listerine.com/
Lubriderm (Johnson & Johnson) www.lubriderm.com/
Lux (Unilever) www.unilever.com/ourbrands/personalcare/Lux
Lysol (Reckitt Benckiser) www.lysol.com/

M
Matrix Essentials (L`Oreal) www.matrixbeautiful.com/
Max Factor (Procter & Gamble) www.maxfactor.com/
Maybelline (L`Oreal) www.maybelline.com/
Mead www.mead.com
Melaleuca www.melaleuca.com
Mennen (Colgate-Palmolive Co.) www.colgate.com
Mentadent (Church & Dwight) www.mentadent.com/
Merck www.merck.com/
Mizani (L`Oreal) www.mizani-usa.com/
Mop & Glo (Reckitt Benckiser) www.reckittbenckiser.com
Mr. Clean (Procter & Gamble) www.mrclean.com/en_US/index.shtml

N
Nair (Church & Dwight) www.naircare.com/
Natural Instincts (Procter & Gamble) www.clairol.com/naturalinstincts/index.jsp
Nature`s Source (SC Johnson) www.naturessourcecleaners.com/
Neutrogena (Johnson & Johnson) www.neutrogena.com/
New Dana Parfumleri
Nice ‘n Easy (Procter & Gamble) www.clairol.com/niceneasy/index.jsp

O
Off (S.C.Johnson) www.offprotects.com/
Olay (Procter & Gamble) www.oilofolay.com
Old English (Reckitt Benckiser) www.oldenglishpolish.com/
Old Spice (Procter & Gamble) www.oldspice.com/
Oomph! (Clorox) www.stp-oomph.com/
Oral-B (Procter & Gamble) www.oralb.com
Oust (SC Johnson) www.oust.com/
OxiClean (Church & Dwight) www.oxiclean.com/default2.asp

P
Palmolive (Colgate-Palmolive Co.) www.colgate.com/app/Palmolive/US/EN/HomePag
Pampers (Procter & Gamble) www.pampers.com/en_US/home.do
Pantene (Procter & Gamble) www.pantene.com
Pearl Drops (Church & Dwight) www.pearldrops.com/
Pfizer (delete) www.pfizer.com
Physique (Procter & Gamble) www.physique.com
Pine-Sol (Clorox) www.pinesol.com/index.shtml
Piz Buin (Johnson & Johnson) www.pizbuin.com/en/welcome
Pledge (S.C. Johnson) www.pledge.com/
Ponds (Unilever) www.ponds.com
Procter & Gamble www.pg.com
Puffs (Procter & Gamble) www.puffs.com/en_US/pages/home.shtml
Purell (Johnson & Johnson) www.purell.com/
Purex (Dial) www.purex.com/
Purpose (Johnson & Johnson) www.purposeskincare.com/

R
Raid (S.C. Johnson) www.killsbugsdead.com/
Ralph Lauren Parfum (L`oreal) www.ralphlauren.com/shop/index.jsp?category
Reach (Johnson & Johnson) www.reachbrand.com/
Reckitt Benckiser www.reckittbenckiser.com
Redken (L`Oreal) www.redken.com/international/
Rembrandt (Johnson & Johnson) www.rembrandt.com/
Renuzit (Dial) www.renuzit.com/
Resolve (Reckitt Benckiser) www.reckittbenckiser.com
Rid-X (Reckitt Benckiser) www.rid-x.com/index.shtml
Right Guard (Dial) www.rightguard.com/
ROC (Johnson & Johnson) www.rocskincare.com/index_roc.jsp
Rogaine (Johnson & Johnson) www.rogaine.com/

S
S.C. Johnson www.scjbrands.com
S.O.S. (Clorox) www.clorox.com
Savlon (Johnson & Johnson) www.novartis.co.uk
Schering-Plough (Merck) www.sch-plough.com
Schick www.shaving.com
Scoop Away (Clorox) www.scoopaway.com/
Scope (Procter & Gamble) www.getclose.com/
Scrubbing Bubbles (S.C. Johnson) www.scrubbingbubbles.com/
Sebastian Professional (Procter & Gamble) www.sebastianprofessional.com/en_US/
Secret (Procter & Gamble) www.secret-deodorant.com/SecretGlobal.do
Shiseido Cosmeitcs www.shiseido.com/
Shout (S.C. Johnson) www.shoutitout.com/
Shower to Shower (Johnson & Johnson) www.showertoshower.com/index.jsp
Shu Uemura(L`Oreal) www.shuuemura-usa.com/
Signal (Unilever) www.unilever.com
SK-II (Procter & Gamble) www.sk-ii.com/
Skin ID (Johnson & Johnson) www.skinid.com/econsumer/clearskin/index.vi
Skintimate (S.C. Johnson) www.skintimate.com/
Soft & Dri (Dial) www.softndri.com/softndri/home.html
Soft Scrub (Dial) www.softscrub.com/
SoftSheen (L`Oreal) www.softsheen-carson.com/_us/_en/index.aspx
Softsoap (Colgate-Palmolive Co.) www.softsoap.com
Speed Stick (Colgate-Palmolive Co.) www.colgate.com
Spray `N Wash (Reckitt Benckiser) www.spraynwash.com/
Stayfree (Johnson & Johnson) www.stayfree.com/#
Suave (Unilever) www.suave.com/
Sunlight (Unilever) www.unilever.com/brands/homecarebrands/sunl
Sunsilk (Unilever) www.sunsilk.com/Landing.aspx
Surf (Unilever) www.unilever.com/brands/homecarebrands/surf
Swiffer (Procter & Gamble) www.swiffer.com/swiffer/en_US/home.do

T
Tide (Procter & Gamble) www.tide.com/en_US/index.jsp
Tilex (Clorox) www.tilex.com/

U
Unilever www.unilever.com

V
Vaseline (Unilever) www.vaseline.com/
Veet (Reckitt Benckiser) www.veet.com/
Vichy (L`Oreal) www.vichyusa.com
Vicks (Procter & Gamble) www.pg.com
Vidal Sasson (Procter & Gamble) www.sassoon.com/
Viktor & Rolf (L`Oreal) www.viktor-rolf.com/_en/_ww/index.htm

W
Walgreens www.walgreens.com
Windex (S.C. Johnson) www.windex.com/
Woolite (Reckitt Benckiser) www.woolite.com/

Z
Zest (Procter & Gamble) www.zest.com/

Kaynak: ( Vejetaryen Kulübü)


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja