Havrita Nedir? Ne İçin Kullanıyor? Havrita Şikayet…

Başıboş köpek uygulaması olarak bilinen ve köpek saldırılarının harita üzerinden gösterildiği adlı uygulama sosyal medyayı ikiye böldü. Bazı kullanıcılar kapatılması gerektiğini söylerken bazıları ise uygulamaya destek verdi. Peki ? Havrita Ne İçin Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Havrita Nedir, Havrita Şikayet, Havrita Nasıl Kullanılır, Havrita
Havrita Nedir, Havrita Şikayet, , Havrita

Havrita Nedir? Ne İçin Kullanılır? Şikayet Nasıl Yapılır?

Havrita, sokak köpeklerinin yerlerinin işaretlendiği bir uygulama. Ayrıca varsa saldırıların bildiriminin yapıldığı bir harita ve yer işaretleme uygulamasıdır. Havrita adlı web sitesine giren kullanıcılar nerede sokak köpeklerinin yaşadığını ve nerelerde köpek saldırısı gerçekleştiğini görebiliyor. Eğer saldırıya uğranıldıysa bu yeri harita üzerinden işaretleyebiliyor ve fotoğraf ekleyebiliyor. Fakat bu uygulama köpeklerin yerinin belirtilmesi ve zehirlenme olaylarına yol açması sebebiyle birçok insan tarafından eleştiriliyor.

İkiye Bölündü!

Havrita adlı uygulama sosyal medyayı ikiye böldü. Sokaklarda yaşayan köpeklerin yerlerinin işaretlendiği varsa saldırıların bildirildiği uygulama çok sayıda şikayet alıyor. Hayvanseverler uygulamanın hedef gösterdiğini ve zehirlenme olaylarının arttığını söyleyerek uygulamanın kapatılmasını isterken, bazı insanlar ise uygulamanın yararlı olduğunu savunuyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.