Handan Çakal Cinayetini İtiraf Ettiler Serbest Kaldılar! Handan Çakal Cinayeti

Bursa’da İşlenen Handan Çakal Cinayeti İtiraf Edildi! Fakat Serbest Kaldılar!

Bursa’da evinden dershaneye gitmek için çıkan 19 yaşında ki Handan Çakal, kaçırıldı tecavüze uğradı ve boğularak öldürüldü. Anne Fatma Çakal 1 yıl 7 ay boyunca kızının evine dönmesini beklerken polise gelen bir itiraflar yıkıldı. Turan Gümüş, isimli bir kişi suçundan yakalandıktan sonra vicdan azabına dayanamadığını ve her gece rüyasında gördüğünü söyleyerek yol sorma bahanesiyle araçlarına bindirdikleri Handan Çakal’ı arkadaşı Onur Doğan Yiğit’in tecavüz edip öldürdüğünü söyledi.

Handan Çakal Cinayeti, Handan Çakal
Handan Çakal Cinayeti, Handan Çakal

Suçlular Serbest Kaldılar!

Handan Çakal bundan 15 yıl önce evinden dershaneye çıkmak için çıktı. Annesi Fatma Çakal, kızının eve dönememesi üzerine polise başvurusunda bulundu. Fakat Handan Çakal’dan bir daha haber alınamadı. Aradan geçen 1 yıl 7 ay boyunca kızından haber alamayan ailesi hep bir ümitle kızlarının geri dönmesini beklerken, suçundan yakalanan Turan Gümüş isimli bir şahsın itirafı sonrası yıkıldılar.

Handan Çakal Cinayeti, Bursa
Handan Çakal Cinayeti, Bursa

Turan G. isimli sahış Handan Çakal’ı Bursa’da adres sorma bahanesi ile arkadaşı Onur D. ile birlikte araçlarına bindirdiklerini arkadaşının genç kıza tecavüz ettikten sonra plakasını gördüğü için 19 yaşında ki Handan Çakal’ı boğarak öldürdüğünü söyledi. Turan Gümüş genç kızı rüyasında gördüğünü ve vicdan azabına dayanamadığı için cinayeti itiraf ettiğini söylerken, harakete geçerek Onur Doğan Yiğit’i yakaladı.

Handan Çakal, Cinayet, Bursa, Sakarya
Handan Çakal, Cinayet, Bursa, Sakarya

Handan Çakal Cinayeti İtiraf Edildi Fakat Serbest Kaldılar!

Genç kızın Sakarya Pamukova ilçesinde indirildiğini fakat ihbar etmesinden korkarak boğarak öldürüldüğü söylendi. Öldürülerek atıldığı bilgisi üzerine bir çok bölgede arama başlattı. Aramalarda bir kadın gömleği bulunurken, çok sayıda kemik bulundu. Kemiklerin hayvan kemikleri olması üzerine mahkemede olayı reddeden Onur Doğan Yiğit. serbest kaldı. Aradan geçen yıllar boyunca Handan Çakal cinayetinde suçlular hala ceza almadı. “Ceset yoksa suçta yoktur” düşüncesiyle failler serbest bırakıldı. 10 Bin lira kefaletle şüpheliler serbest bırakıldı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.