Hakkari’de 2 Asker Şehit Oldu!

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Çavuş Uğur Bora ile Sözleşmeli Er Mehmet Günay şehit oldu.

Uzman Çavuş Uğur Bora ve Sözleşmeli Er Mehmet Günay
Uzman Çavuş Uğur Bora ve Sözleşmeli Er Mehmet Günay

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada Uzman Çavuş Uğur Bora ve Sözleşmeli Er Mehmet Günay şehit oldu. Valiliği, şehit Mehmet Günay'ın Hatay'ın Altınözü nüfusuna kayıtlı olduğunu açıklandı. Hakkari'de şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora'nın 'ın Niksar ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi. Evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu olduğu öğrenilen şehidin cenazesi, Hakkari'de yapılacak olan törenin ardından Tokat'a gönderilecek.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından saldırıya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

30 Mayıs 2020 tarihinde Çukurca/Hakkâri bölgesinde Keşif Gözetleme görevi icra eden unsurumuza teröristlerce yapılan sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Teröristlerin muhtemel ve kaçış istikametleri ateş destek vasıtalarıyla derhal ateş altına alınmış, bölgeye sevk edilen /, taarruz helikopterleri ve ilave komando birlikleri ile operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.

MSB

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.