Hakim Hukuk Öğrencisini Adliye’de Taciz Etti!

Çankaya Üniversitesi Öğrencisi S.C. Ankara Adliyesinde Hakim C.B. Tarafından Tacize Uğradı!

Çankaya Üniversitesinde 4. sınıf öğrencisi S.C., Ankara Adliyesi’nde görevli hâkim C.B’nin odasında tacize uğradığını iddia etti. Genç kadın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Çankaya Üniversitesi Fakültesi Öğrencisi S.C. Ankara Adliyesinde Hakim C.B. Tarafından Tacize Uğradı!

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna Başvurdu!

HSK’ye da başvuran 4. sınıf öğrenci S.C., 26 Aralık’ta Ankara Savcılığı’na müşteki olarak ifade . S.C. ifadesinde taciz olayını özetle şöyle anlattı:

“Hâkim C.B., babamla aynı köyden olmaları nedeniyle tanışırlar. C.B., babama benim için ‘yanıma gelsin ilgilenirim, yardımcı olurum’ deyince eylül ayında ailecek C.B.’yi adliyedeki odasında ziyaret ettik. Burada birbirimizin numaralarını aldık. Daha sonra hiç görüşmedik. Geçen hafta beni aradı, kızıyla tanışmamı . Kızının telefonunu paylaştı. Hal hatır sordu, de ‘kendisini ziyaret edebileceğimi’ söyledim. Sonra ziyaretine gittim, kahve içip sohbet ettik. ‘Duruşmam , yarın yine gel’ diyerek bana sıkı sıkı sarılıp ‘çok tatlısın’ dedi.”

“Bugün (önceki gün) adliyeye geldim, duruşması olduğunu öğrendim. Duruşma salonuna girerek duruşmayı izledim. O sırada C.B’nin kızı D.B. de geldi. Duruşmanın ardından birlikte adliyenin yemekhanesinde yemek yedik. Yemekten sonra kızı D.B. gitmek için yanımızdan ayrıldı. Öğleden sonra da duruşmaya katıldı, de duruşmayı izledim. Duruşmanın ardından odasına çıktık. ‘Sizi rahatsız etmeyeyim’ diyerek müsaade istedim. Kendisi vedalaşmak için yanıma gelip sarıldı, ama normalden daha sıkı sarıldı. Eliyle saçımı, ensemi okşar gibi dokunmaya başladı. Yüz yüze bir haldeyken ‘Dudaklarından öpebilir miyim’ diye söylemesi üzerine kendisini itip çantamı montumu alıp odadan çıktım. Çıkarken hâkim C.B., ‘yanlış anladın özür dilerim’ diye söyleniyordu. Odadan çıktıktan sonra adliye koridorunda ağlamaya başladım, arkadaşlarımı ve annemi aradım, yanıma geldiler. Beni sakinleştirdiler.”

S.C.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.