Hakan Ural Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu Kaç?

Hakan Ural Türk magazininin en çok merak edilen isimlerinden biri. Sibel Can’ın da eski eşi olan Hakan Ural ile ilgili birçok şey ise merak ediliyor. Bizde Hakan Ural ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik. İşte Hakan Ural Kimdir?, Kaç Yaşında?, Nereli?, Boyu Kaç?, Hayatı ve Biyografisi…

Hakan Ural Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Biyografisi ve Yaşamı
Hakan Ural Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Biyografisi ve Yaşamı

Hakan Ural Kimdir? Kaç Yaşında?

Hakan Ural sinema ve TV oyuncusudur. Ceyhan Cem ve Ses sanatçısı Selçuk Ural’ın oğlu olarak 2 Ocak 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarında zor günler geçiren Selçuk Ural, bu yıllarda sokaklarda su sattı ve ayakkabı boyadı. Ardından 16 yaşına geldiğinde mankenlik teklifleri almaya başlayan Ural, Yeşilçam sinema sektöründen çeşitli teklifler aldı. Eğitim görmek için Amerikaya giden ve orada eğitim alan Ural daha sonra Türkiye’ye döndü.

Hakan Ural Nereli? Boyu Kaç?

Hakan Ural aslen İstanbulludur. Ayırca Hakan Ural 182 cm boyundadır.

Hakan Ural’ın Kariyeri ve Yaşamı

Hakan Ural 19 yaşına geldiğinde ise şarkıcı Sibel Can ile evlendi. Sonrasında Yeşilçam olarak tabir edilen Türk sinema sektöründe art arda roller almaya başlayan Hakan Ural birçok ünlü isimle birlikte rol aldı. İlk olarak 1986 yılında Banu Alkan ile birlikte Mavi Yolculuk filminde oynadı. Bu film ile tanınan Hakan Ural, 1987 yılına gelindiğinde Serpil Çakmaklı, Harika Avcı, Oya Aydoğan gibi birçok isimle başrol oynadı. Ayrıca Sibel Can ile evliliği süresince gayrimenkul sektöründe çalıştı. Sırasıyla “Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi”, “İpsiz Recep” ve “Kod Adı: K.O.Z.” adlı sinema filmlerinde rol aldı. Daha sonra 2012’de “Araf Zamanı” adlı dizide ve 2016’da Kehribar dizisinde Oğuz Doğu karakterini canlandırdı. Ayrıca 2016 yılından itibaren çeşitli magazin programlarında yorumculuk yapmaktadır.. Şu anda ise Kanal D’de yayımlanan “Neler Oluyor Hayatta” adlı sabah programında Nur Tuğba Algül ile birlikte magazin yorumculuğu yapmaktadır. Ek olarak Sibel Can ile evliliğinden Ezgi Can adında bir çocuğu vardır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.