Haftanın Son İşlem Gününde Gram Altın Rekor Kırdı

Gram altından haftanın son işlem gününde yeni zirve

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 530,54 seviyesine yükselerek tarihi zirvesini yeniledi.

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan , günü bir önceki kapanışın yüzde 2,4 üzerinde 527,9 liradan tamamladı.

Gram altın, haftanın son işlem gününe düşüşle başlamasının ardından saat 11.20 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 530,21 lira seviyesinden işlem görüyor. 

Dün, doların değer kaybının pozitif etkilediği altının ons fiyatı ise hızlı bir şekilde yükselişe geçerek, yüzde 2,3 artışla 1.953 sınırına çıktı. Altının son fiyatı, şu dakikalarda 1.948,1 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, dolar endeksindeki gerilemenin altının ons fiyatını desteklediğini belirterek, bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ’de açıklanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin takip edileceğini kaydetti.

ABD’deki başkanlık seçimi sonuçları, yeni tip (Kovid-19) salgını ve jeopolitik gelişmelere ilişkin haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu bildiren analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların destek, 1.960 doların direnç olarak öne çıktığını aktardı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.