‘Hacettepe, 15 Temmuz Üniversitesi Olacak’

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nün 15 Temmuz Üniversitesi olacağı iddia edildi. Öğrenci toplulukları ortak bir yaparak Rektörlükten iddiaya ilişkin talep etti.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nün bölünerek 15 Temmuz Üniversitesi bünyesi altında toplanacağı iddialarına öğrencilerden tepki geldi.

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, yayımladıkları yazılı ile böyle bir iddianın dahi kabul edilemeyeceğini belirterek üniversitelerin bütünlüklü yapısının bozulmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Olası Bölünmeyle Eğitimin Niteliği Düşecek

Evrensel’in haberine göre; Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, sosyal medyada ‘#HacettepeyeDokunma’ etiketiyle Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nün 15 Temmuz Üniversitesi bünyesine geçmesi iddialarına tepki gösterdi.

Öğrencileri yaptıkları yazılı açıklama ile üniversitelerinin yapısının bozulmasına izin vermeyeceklerini ifade ederek, “ ve eğitim üretiminde büyük görevleri olan üniversiteleri bölerek zayıflatacak bu uygulama üniversitemizin bütünlüğünü bozarak hükümetin kendi politikasını yaymasını kolaylaştıracağı gibi eğitimin niteliğini de düşürecektir. Aynı zamanda her iki kampüs içerisinde faaliyet yürüten toplulukların çalışma olanakları ortadan kalkacak, iki kampüs içerisindeki toplam akademik bilgiden öğrenciler faydalanamayacak, seçmeli ders seçimleri aksayacak ve bizleri zor durumda bırakacaktır” dedi.

Hacettepe Rektörlüğü başta olma üzere yetkili kurumların bu duruma bir açıklama getirmesi gerektiğini bildiren öğrenciler, “Hacettepe öğrencileri olarak bu durum karşısında tutumumuz nettir” açıklamasında bulundu.


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja